Sprawca uporczywego nękania trójki pokrzywdzonych stanie przed sądem.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o uporczywe nękanie trójki pokrzywdzonych za pośrednictwem połączeń teleinformatycznych oraz telefonicznych, tj. o czyn z art. 190 a § 1 kk .

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w okresie pomiędzy 27 stycznia 2021r. , a dniem 5 marca 2021r. w jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego wielokrotnie w różnych porach dnia i w nocy za pośrednictwem połączeń telefonicznych, wiadomości sms i komunikatorów internetowych nękał trójkę pokrzywdzonych grożąc im utratą zdrowia, pozbawieniem życia oraz zniszczeniem mienia. Nadto mężczyzna obrażał pokrzywdzonych kierując pod ich adresem słowa powszechnie uznawane za wulgarne i obraźliwe.

Podejrzany został zatrzymany. Aktualnie przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawiania wolności za inne przestępstwo.  

Podejrzany (lat 32) przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia. W przeszłości był już karany sądownie.

Zza zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 190a § 1 kk  grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Poprzedni artykuł

 

Sprawca przemocy w rodzinie stanie przed sądem

Dodaj komentarz