Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną, poprzez wszczynanie bezpodstawnych awantur w trakcie których ubliżał jej słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne oraz groził jej pozbawienia życia oraz stosowanie przemocy fizycznej wobec dwójki dzieci, tj. o czyn z art. 207 § 1 kk w zb. z art. 207 § 1a kk.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną oraz dziećmi. Mężczyzna (l. 41) w okresie od marca 2018 r. do 16 listopada 2021 r. w Nowogardzie, znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wielokrotnie kierował pod adresem żony obrażające ją wulgarne słowa oraz groźby pozbawienia życia. Nadto mężczyzna wielokrotnie zakłócał spoczynek nocny domownikom, w tym czwórce dzieci, a także niszczył przedmioty codziennego użytku. W obecności dzieci mężczyzna szarpał żonę, kopał oraz rzucał w nią przedmiotami, które miał pod ręką. Nadto w styczniu 2021r., w trakcie awantury domowej podejrzany uderzył otwartą ręką w głowę małoletniego syna (l. 10), natomiast w dniu 15 listopada 2021r. uderzył w twarz córki drzwiami (l. 8).

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 41) był w przeszłości karany sądownie.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m.in. na podstawie art. 207 § 1 a kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Robiła zakupy za darmo odpowie przed sądem

Dodaj komentarz