Robiła zakupy za darmo odpowie przed sądem

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec kobiety podejrzanej o dokonanie w dniu 9 grudnia 2021r. w Goleniowie kilku kradzieży m.in. produktów spożywczych różnych marek oraz odzieży o łącznej wartości powyżej 1400 zł tj. o czyn z art. 278 § 1 kk 12 § 1 kk.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanej, która w dniu 9 grudnia 2021r. dokonała kradzieży z kilku sklepów sieciowych usytuowanych na terenie Goleniowa. Najpierw kobieta udała się do jednego z dyskontów spożywczo –przemysłowych, z którego ukradła artykuły spożywcze, odzież oraz produkty chemii gospodarczej na kwotę 876,45 zł. Następnie udała się do galerii handlowej gdzie z trzech znajdujących się na jej terenie sklepów dokonała zaboru w celu przywłaszczenia kolejnych produktów chemii gospodarczej, odzieży, ozdób świątecznych i biżuterii na łączną kwotę 575,95 zł. 

Na skutek sprawnych działań Policji podejrzana (l. 44) została zatrzymana. Jak ustalono nie była dotąd karana sądownie.

Na jej mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.

Za zarzucane podejrzanej przestępstwo na podstawie art. 278 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 

 

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Poprzedni artykuł

Posiadał znaczne ilości narkotyków

Dodaj komentarz