Sprawa Jowity Pawlak trafiła do Prokuratury

Władze gminy Nowogard złożyły do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.  Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez przewodniczącą Rady Miejskiej w Nowogardzie, Jowitę Pawlak.

Dla przypomnienia

Na łamach naszego portalu w dniu 20 Listopada jako pierwsi przedstawiliśmy czytelnikom kulisy Sesji Rady Miejskiej w Nowogardzie w dniu 17.11.2021r., gdzie jednym z punktów programu sesji był wybór Przewodniczącego tejże Rady. Został zgłoszony jeden kandydat,  a raczej kandydatka czyli Pani Jowita Pawlak.

W trakcie sesji, tuż przed wyborami ogłoszono przerwę, w trakcie której ucięła sobie, krótką pogawędkę ze swoim kolegą radnym, chwaliła się, że pędziła nową drogą S-6 170 km/h .

“No, ale mnie tam złapali raz. Za mną jechali BMW słuchaj nieoznakowanym, ja wyprzedzałam, on wiesz za mną się chował, ja się chowam i to tak 3 razy nie. Aż, za tym trzecim razem mnie wyprzedził włączył te światła wiesz “Follow Me” nie, policja jedź za mną. Dobrze, że Przemek jechał. ( zapewne chodzi tu o Przemysława Pawlak, który jest byłym Policjantem KPP w Goleniowie i prywatnie mężem Pani Jowity) Mówi do nich “No wiecie Panowie, żona mnie wiezie na wczasy. Nie no dobra to tylko pouczenie, a miałam 170. Tak jak mnie nagrał nie. Teraz by można było już stracić prawo jazdy.”

Za chwilę dodała,  że to nie pierwszy raz , opowiedziała jak to wcześniej  „na stargardzkiej”  ( zapewne chodzi tu o drogę krajową nr 106 w Nowogardu na Maszewo) jechała 169 km/h nową BMW 5, „tam się prędkości nie czuje”  chwaląc się koledze..

Niewątpliwego smaczku temu skandalowi dodaje wspomnienie ingerencji Pana Przemysława ““No wiecie Panowie, żona mnie wiezie na wczasy.”

 

W ślad naszej publikacji , informację o tym fakcie powieliło dużo redakcji tym krajowych, a sama sprawa odbiła się w kraju szerokim echem.

 

LIST DO REDAKCJI

Dziś dotarł do nas list podpisany przez podpisany przez wiceburmistrza Gminy Nowogard Bogdana Jaroszewicza, który publikujemy w całości poniżej.

 

Dzień dobry.

Urząd miejski w Nowogardzie informuje, że w związku z podejrzeniem o możliwości popełnienia przestępstwa przez Przewodniczącą Rady Miasta Nowogard Panią Jowitę Pawlak złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

W nawiązaniu do Waszego artykułu na temat skandalicznego zachowania Przewodniczącej Rady Miejskiej Jowity Pawlak mając na względzie dobro publiczne, dobre imię Gminy Nowogard oraz poszanowanie godności funkcji Przewodniczącej Rady Miejskiej chcielibyśmy poinformować Państwa, jako żywo zainteresowanych tematem, o podjętych krokach.

Zawiadomienie w załączeniu

(red.)

 

Wcześniejszy artykuł

Żona policjanta piratem drogowym, chwali się wyczynami

Dodaj komentarz