Kolejna inwestycja w Przybiernowie została zakończona, można powiedzieć, że gmina nawet mała i “biedna” może odnosić sukcesy gdy jest dobrze zarządzana, a władze umieją pozyskiwać środki z budżetu państwa.

Właśnie oddano do użytku po remoncie i przebudowie nowiutką zajezdnie dla autobusów przy Szkole Podstawowej. Nawierzchnia byłej zatoki autobusowej była wykonana z płyt betonowych, a jej stan wołał wręcz o pomstę do nieba.

“Szerokość jezdni zatoki autobusowej po remoncie wynosi od 5,2 – do 6,0 m. Nawierzchnia wykonana jest z kostki brukowej betonowej gr. 10 cm na podsypce cementowo – piaskowej gr. 5 cm. Nawierzchnię została obramowana za pomocą krawężnika betonowego 15×22 cm na ławie z betonu C12/15. Od strony chodnika wykonano wymianę krawężnika betonowego 15×30 cm. W ramach prac odtworzono pasy zieleni wokół zatoki autobusowej.” – jak napisano na stronie gminy. 

Inwestycja została sfinansowana  z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach wygranego konkursu Wzrastająca Odporność.

(red.)

foto: Gmina Przybiernów

 

 

Poprzedni artykuł

Nowy Parking w Przybiernowie

 

 

Dodaj komentarz