Entuzjazmu nie kryją ani rodzice, ani grono pedagogiczne dwóch placówek, które zgodnie z zapowiedziami Burmistrza Krupowicza miały zostać przekształcone na placówki gminne.

Dzisiejsze spotkanie Dyrekcji z Burmistrzem Robertem Krupowiczem oraz pracownikami Wydziału Edukacji przyniosło kompromis. Mianowicie, pozostawiono nas placówką niepubliczną. Musimy tylko wystartować w konkursie ofert na zapewnienie miejsc publicznych na rok szkolny 2023/24 dla kilkoro dzieci, które nie będą miały zapewnionego miejsca w publicznych placówkach.
W tym miejscu pragniemy ogromnie podziękować wszystkim zaangażowanym osobom w walkę o nasze przedszkole oraz żłobek. Jesteśmy niezmiernie wzruszone Państwa postawą, zapałem oraz wdzięczne za wsparcie i dobre słowa, które usłyszałyśmy.
Dziękujemy również Burmistrzowi oraz Wydziałowi Oświaty za wzięcie naszych argumentów pod rozwagę. Mamy nadzieję, że dzisiejsze postanowienia zostaną utrzymane w mocy i liczymy na kolejne lata współpracy – tłumaczy na przedszkolnym FunPage-u Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Słoneczna Jedynka Pani Grażyna Lewandowska.

Burmistrz przywraca przedszkola gminne

(red.)

Dodaj komentarz