Dziś prezentujemy Państwu obszerne fragmenty wywiadu Bogdana Zczkiewicza – Radnego Rady Miejskiej w Goleniowie, który ukazał się w jednej z gazet.

Bogdan Zaczkiewicz – “… Niestety przez ostatnie cztery lata burmistrz Krupowicz i popierająca go większość radnych w Radzie Miejskiej sprawili, że gmina Goleniów przestała być gminą przyjazną dla swoich obywateli, tą przyjazną gminą, którą pamiętam z czasów kiedy pełniłem funkcję przewodniczącego klubu radnych.
Nie wiem. czy starczy nam czasu żeby wymienić wszystkie grzechy i zaniedbania władzy pana Krupowicza w Goleniowie, ale spróbuję wymienić kilka najważniejszych kwestii. Przede wszystkim mamy zbyt wysokie opłaty za śmieci wodę i ścieki. Prywatyzacja goleniowskiej oświaty została przeprowadzona wbrew woli rodziców. Powtarzam …wbrew woli!

Każdej prywatyzacji, którą burmistrz Krupowicz nazywa dla zmylenia reformą, towarzyszyły setki podpisów protestujących rodziców….

B. Zaczkiewicz Foto: facebook

…Będąc pupilem Platformy, mając poparcie posłów, marszałka województwa, starosty i bóg wie, nomen omen, kogo jeszcze, pan Krupowicz nie potrafił przez cztery lata zrealizować najważniejszej inwestycji dla parku…. Co więcej w niewyjaśnionych okolicznościach administracja Krupowicza doprowadziła do wycofania się z parku i w ogóle z gminy Goleniów jednej z większych firm w Goleniowie.
.. Bardzo przepraszam, ale to dopiero część. Kolejne sprawy to inwestycje komunikacyjne jak choćby remont ulicy Konstytucji 3 Maja. Na tę inwestycję wydano grube miliony i wizualnie można powiedzieć, że ulica wygląda ładnie, ale tak naprawdę nie rozwiązano żadnego istotnego problemu komunikacyjnego w tej części miasta. Sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Andersa jak nie było, tak nie ma. Również problem prawoskrętu w ulicę Szarych Szeregów nie został rozwiązany. Kolejna sprawa grube miliony zostały wydane na marinę w Lubczynie, a na wsiach brak oświetlenia ulicznego, a jak już jest. to na noc zostaje wyłączane.
… To jest sytuacja patologiczna, w której mieszkańcy gminy Goleniów płacą za wodę i ścieki stawki jak w niejednym wielkim mieście europejskim, a gminna firma wodociągowa utrzymująca się z tych opłat odprowadza kilkusettysięczny podatek od zysku….  Opowieści burmistrza Krupowicza, słynne klastry Krupowicza o tym jak rozwinie Park Przemysłowy okazały się mrzonkami ….”

( red.)

Inny ciekawy artykuł

Polecamy

Bogdan Zaczkiewicz

Dodaj komentarz