Jak poinformował nas rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Szczecinie, w ostatnich dniach miało miejsce odwołanie głównego dyrektora Zakładu Karnego w Goleniowie. Pan rzecznik nie podał powodów odwołania. Poinformował jedynie, iż ppłk. Przemysław Jaszczuk w chwili obecnej pozostaje do dyspozycji Dyrektora Okręgowego.

 

 

Od pewnego czasu w Zakładzie Karnym w Goleniowie działy się dziwne rzeczy o czym pisaliśmy na naszym portalu. Chodziło o złożenie przez funkcjonariuszy pozwu zbiorowego odnośnie rozliczenia wypracowanych nadgodzin sprzed 1-go lipca 2019r. oraz sposobu przyznawania nagrody pieniężnej za zastępstwa funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach lekarskich.

Całą sprawą zajął się Dyrektor Okręgowy. Z relacji funkcjonariuszy wiemy, że za raz po pojawieniu się doniesień medialnych związanych ze złą sytuacją w ZK w Goleniowie przeprowadzone były liczne kontrole zewnętrzne zarówno okręgowe jak i centralne. Podjęto rozmowy z funkcjonariuszami w celu wyjaśnienia genezy konfliktu.

W wyniku przeprowadzonych czynności nastąpiły roszady wśród kadry kierowniczej. Można rzec, iż przetasowano pion decyzyjny w całości poprzez oddelegowanie kierownika ochrony, dyrektora oraz fakt odejścia na emeryturę z-cy dyrektora.

Czy sytuacja funkcjonariuszy w ZK Goleniów ulegnie poprawie ? Będziemy informowali Państwa na bieżąco.

(red.)

Dodaj komentarz