Goleniowskie Przytupy – startują już w sobotę

W sobotę, 25 czerwca zapraszamy wszystkich na imprezę przy Goleniowskim Spichlerzu. Będzie to duża miejska impreza “Goleniowskie Przytupy”, w ramach której o 11:30 będę miał spotkanie geokeszerskie.

Zapraszamy też wszystkich do miejskiej gry terenowej opartej na geokeszingu. W ramach gry przespacerujemy się po mieście, odwiedzimy kilka zabytków, zobaczymy samolot-pomnik. Zdobyć będzie można także skrzynkę w muzeum w “Żółtym domku”, oraz w Bramie Wolińskiej. Trasa ma ok. 2 km. Dla uczestników spotkania przewidziane są pamiątkowe “drewniaczki”.
11:30 – rozpoczęcie spotkania (eventu) geokeszowego przy stoliczku w spichlerzu
12:00 – dla chętnych ekip start gry miejskiej opartej o geokeszing
14:30 – zamknięcie skrzynki spotkaniowej i zakończenie gry miejskiej

Po spotkaniu będzie się nadal sporo działo:

GOLENIOWSKIE PRZYTUPY to forma pikniku rodzinnego realizowanego w ramach XXV Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych NAD INĄ w dniu 25 czerwca 2022r. w godz. 15.00 – 24.00, przy ulicy Nadrzecznej (zakole INY, okolice spichlerza) w Goleniowie.
W trakcie imprezy poza bogatym programem artystycznym (pokazy grup folklorystycznych m.in. z Czech, Łotwy i Maroka) organizatorzy przygotowali bogatą ofertę animacyjną. W ramach Strefy Dobrej Zabawy będzie można spróbować wydoić krowę, poszatkować kapustę, wyrobić masło, prać w balii, utkać tkaninę na warsztacie tkackim, wypleść sobie wianek, zrobić sobie zdjęcie w Folkowej Foto budce, wykonać sobie bransoletkę z koralików i poznać tajniki ziół. W trakcie imprezy będzie można zapoznać się także z ideą geocaching, czyli poznawania okolic przez poszukanie skrzynek ukrytych w pobliżu ciekawych miejsc i spróbować swych sił w grze miejskiej opartej na tym pomyśle.

Ponadto, otwarty spichlerz pokaże swoje tajemnice, odbędzie się grupowe wycinanie hołubca, finał i wręczenie nagród w konkursie plastycznym BAŚNIOWY ŚWIAT TRADYCJI POLSKIEJ, obrzęd kupalnocki. Swoją ofertę zaprezentują organizacje pozarządowe. Całe wydarzenie zakończą klasyczne przytupy na „dechach”.

Organizatorem imprezy jest Goleniowski Dom Kultury.

Informacja o spotkaniu:

Skrzynka w Informacji Turystycznej w Bramie Wolińskiej:
Skrzynka poświęcona 2 PLM Kraków w muzeum w “Żółtym domku”:
Mapka trasy, ok. 2 km. Gwiazdkami zaznaczyłem punkty kontrolne.

Dodaj komentarz