Dziwne Zapisy w Umowie dot. Żywienia Dzieci

Jak poinformowali nas rodzice przedszkolaków Przedszkola Tęczowa Kraina w Goleniowie w dniu 01.09.2021r. zostały im wręczone umowy dotyczące żywienia dzieci w placówce przedszkolnej. Pomijając standardowe punkty umowy bardzo niepokojący jest zapis w którym usługodawca informuje, iż podmiot dokona zwrotu za opłatę posiłków poprzez dokonanie odliczeń w opłacie na kolejny miesiąc pod warunkiem, że nieobecność dziecka trwa dłużej niż 7 dni roboczych, co w praktyce oznacza minimum 10 dni kalendarzowych. 

” … Rozumiemy wszystko. Byliśmy przygotowani na to, iż likwidacja przedszkolnej kuchni pociągnie za sobą zmiany na gorsze jeśli chodzi o podwyższenie dziennej stawki żywieniowej, ale takie coś ? Przecież to jawne złodziejstwo … ” – mówi jedna z rozżalonych mam. ” … Nie godzimy się na to bo kto przy zdrowych zmysłach przystałby na takie warunki … ” – kontynuuje.

Do kogo rodzice mogą mieć pretensje i żale ? Do Pani Dyrektor przedszkola, do Burmistrza Gminy Goleniów – bo to on dał zielone światło przyklaskując pomysłowi prywatyzacji stołówek w placówkach oświatowych, czy może do Radnych Radny Miejskiej, którzy prócz wywodów i tyrad pod adresem Pana Krupowicza nie zrobili zupełnie nic aby zastopować w/w prywatyzacje.

Pytanie co teraz ?  Gdzie i u kogo szukać pomocy skoro Gmina Goleniów nawet nie jest organem prowadzącym przedszkole. Przypomnijmy w tym miejscu, iż Przedszkole Tęczowa Kraina, tak jak i kilka innych placówek, dziewięć lat temu zostało ” uspołecznione”. W praktyce oznacza to tyle, że Gmina daje pieniądze na prowadzenie placówki ale absolutnie nie wtrącą się w jej prowadzenie pod względem zarzadzania.

Dlaczego w tej Gminie jest tak, iż rodzic musi wszędzie walczyć ? Dlaczego dzieci spychane są na margines ? Czyż nie są one naszą przyszłością ? W kogo inwestować jak nie w młode pokolenie ?

(red.)

 

Dodaj komentarz