Wandale w akcji. Straż Miejska zadziałała

Około godz 14 pojawiła się na naszej stronie po sygnale czytelniczki informacja o nie zabezpieczonej i zdewastowanej rozdzielni energetycznej na osiedlu Helenów. Po tej informacji poinformowałem bezpośrednio o niebezpieczeństwie Komendanta Straży Miejskiej w Goleniowie Pana Arkadiusza Radawca.

Nie muszę chyba mówić, iż zostałem zaskoczony tym, że w niespełna półgodziny po tym otrzymałem informację od Pana Komendanta, że pracownicy Pogotowia Energetycznego Grupy Enea, już kończą zabezpieczanie tejże rozdzielni. Na szczęście jak się okazało do rozdzielni nie dochodziło zasilanie. Wandale zapewne wiedzieli o braku podłączonego zasilania i dokonali kradzieży kilku kilogramów kabli miedzianych, Na skupie złomu to koszt kilkudziesięciu złoty lecz swoim działaniem dokonali strat na kilka tysięcy złotych. W międzyczasie na FB naszej strony pojawiła się kolejna informacja o podobnym zniszczeniu rozdzielnicy na ul. Słowackiego, o której przeczytał Pan Komendant i również powiadomił służby energetyczne.

W imieniu Mieszkańców dziękuję Panu Komendantowi oraz pracownikom firmy Enea za szybkie podjęcie czynności zabezpieczających, a naszym czytelnikom za czujność

W przyszłości Komendant Radawiec zaleca Państwu w przypadku zauważenia podobnego niebezpieczeństwa zadzwonić pod numer 991 lub 112.

Dziękujemy

Dodaj komentarz