Tragiczny obraz rakiety na placu zabaw – List do redakcji

Niebezpieczne dziury w podłodze

W liście do redakcji jedna z czytelniczek zwraca nam uwagę na bardzo tragiczny stan istotnego elementu placu zabaw na goleniowskich Plantach czyli rakiety.  Stan aktualny tej instalacji obrazują zdjęcia nadesłane przez Czytelniczkę. Rakieta oprócz zdewastowania w postaci bazgrołów i dziwnych malowideł, według mnie powinna zostać natychmiast wyłączona z eksploatacji.  Jak widać  w rakiecie znajdują się spore dziury w podłodze. Absolutnie sprawa wydaje się nagląca aby dokonać napraw. Już nie pierwszy raz dziwi mnie stan dewastacji tej instalacji , zważywszy na istniejący na placu monitoring miejski. Trzeba się zastanowić na jakąś formą zabezpieczenia przed dewastacjami. a nie ciągłe naprawiać zniszczenia dokonane przez wandali. W innych miastach zauważyłem ustawione i skierowane na place zabaw bardzo mocne oświetlenie działające w od zmierzchu do świtu. Być może już to ograniczyłoby działalność dewastatorów. 

 

W liście zawarto również postulat, nad którym warto podyskutować, dlatego cytujemy fragment listu :

Przy okazji rakiety, z koleżankami przeanalizowałyśmy układ ławek na Plantach i zastanowiło nas dlaczego w miejscu w południe zacienionym jest tylko jedna ławka i to w dodatku obstawiona śmierdzącymi koszami na śmieci (kosze stoją około 30 cm od ławki po obu stronach) tam spokojnie (w miejscu zacienionym) można postawić jeszcze dwie, trzy ławki. I nie trzeba się prażyć w słońcu.”

Postulaty zawarte w liście, a zacytowane wyżej wydają się sensowne dlatego sprawę przekażemy Radnym z RM w Goleniowie. Również informacje o stanie rakiety przesłaliśmy Radnemu Andrzejowi Różańskiemu z Rady Miejskiej, który obiecał jeszcze dziś dokonania wizji lokalnej instalacji.

Czekamy na Państwa sygnały w takich i podobnych sprawach oraz na Wasze pomysły pomagające usprawnić życie mieszkańcom. Informacje , postulaty , wnioski udokumentowane zdjęciami i filmami można wysyłać na naszą redakcyjną pocztę e-mail : [email protected]

Gwarantujemy pełną anonimowość, chyba że w treści wiadomości umieszczona zostanie wyraźna dyrektywa o treści ” Zgadzam się na upublicznienie imienia i nazwiska”

Dane osoby piszącej cytowany list i autorki zdjęć do wiadomości redakcji

 

Andrzej Bugajski

 

Wcześniejszy artykuł

Nasze planty pięknieją z dnia na dzień

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz