Letnie ogrody: zrelaksuj się, twórz i poczuj się dobrze. Kreatywne pomysły `Zrób to sam` z pelargoniami

Ogród to idealne miejsce na relaks i ucieczkę od codzienności. Otoczony bujną zielenią i kolorowymi kwiatami jest ukojeniem dla zmysłów. W ogrodach możemy pobudzić swoją kreatywność i realizować nieograniczone pomysły na dekoracje będące w harmonii z naturą. Eksperci z Pelargonium for Europe pokazują kilka pomysłów na niedrogie kompozycje DIY z pelargoniami, które pomogą przekształcić każdy ogród w oazę dobrego samopoczucia.

Funkcjonalne ogrodowe osłonki z upcyklingu

Ten pomysł DIY opiera się na zestawieniu ze sobą białych i różowych pelargonii z kontrastującą zielenią oraz turkusowymi i beżowymi doniczkami. Ta wyjątkowa dekoracja jest bardzo łatwa do wykonania: pomaluj puste, różnej wielkości słoiki i zawiąż dopasowane kolorystycznie wstążki wokół ich górnych krawędzi. Następnie ustaw je dowolnie i oznacz odpowiednimi literami. Na koniec umieść w nich pelargonie i inne rośliny. Wskazówka: ustaw dekorację w miejscu osłoniętym przed deszczem i ostrożnie podlewaj, aby nie przelać roślin.

Wertykalny ogród z okiennic

Spokój i prostota: kolorowe pelargonie, zielone rośliny i zioła w ceratowych osłonkach, przy niewielkim wysiłku, przekształciły stare okiennice w stylowy ogród wertykalny. Aby zrobić takie woreczki, zszyj ze sobą z trzech stron kawałki ceraty o wymiarach 50 x 24 cm. Następnie odwróć je na drugą stronę, aby ukryć szwy. Wykonaj oczka po prawej i lewej stronie a następnie zawieś je na haczykach.

Funkcjonalny ogrodowy unikat: zwisająca krzesło-półka

Zaskakująca dekoracja ogrodowa: w kilku prostych krokach stare, drewniane krzesło zamienia się w oryginalną, wiszącą półkę, na której pięknie prezentuje się kwitnąca pelargonia. Instrukcja: całkowicie zdemontuj ze starego, drewnianego krzesła siedzisko i nogi. Następnie przetnij w połowie siedzisko i przykręć przednią połowę do oparcia tak, aby przycięta krawędź była skierowana do tyłu. Na koniec pomaluj gotową konstrukcję wodoodporną farbą, zawieś i według uznania umieść na niej pelargonię i inne ozdoby.

Koła rowerowe z kwiatami

Kolacja w ogrodzie pod baldachimem z kwiatów? To proste mając taki oryginalny pomysł na upcykling! Mocowane do sufitu sznurkiem jutowym, pomalowane opony rowerowe doskonale nadają się do zawieszania doniczek. Łatwe w pielęgnacji pelargonie w różnych kolorach gwarantują morze kwiatów. Dopełnieniem jest dekoracja stołu z kolorowych, ciętych pelargonii.

 

Koła rowerowe sprawdzają się również jako domowy ogród wertykalny. Zawieszone na ścianie tworzą przyciągającą wzrok aranżację z kolorowymi doniczkami, przymocowanymi do szprych za pomocą drutu. Kwitnące pelargonie w różnych odcieniach potęgują niezwykły, dekoracyjny efekt.

Pelargonium for Europe, kampania unijna Europe in Bloom

Zródło : Pelargonium for Europe

Pelargonium for Europe to inicjatywa marketingowa założona przez europejskich hodowców pelargonii Dümmen Orange, Elsner PAC, Florensis / P. van der Haak Handelskwekerij, Geranien Endisch, Selecta

One oraz Syngenta Flowers. Powstała w 2016 roku w celu promowania pelargonii i wspierania długofalowej sprzedaży w Europie. Działania Pelargonium for Europe rozpoczęły się w 2017 roku, w Niemczech, Austrii, Francji, Niderlandach, Polsce i we Włoszech są wspierane ze środków Unii Europejskiej jako część kampanii „Europe in Bloom”.

Dodaj komentarz