Sprawca podejrzany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zasiądzie na ławie oskarżonych

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o to, że: – w dniu 12 stycznia 2021 roku w Nowogardzie, na drodze publicznej kierował samochodem osobowym marki Mazda znajdując się w stanie nietrzeźwości odpowiadającemu stężeniu alkoholu w wydychanym powietrzu o wartości 0,61 promila (0,29 mg/l) tj. o czyn z art. 178a § 1 kk

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono kierowanie w dniu 12 stycznia 2021 r. w Nowogardzie pojazdu marki Mazda w stanie nietrzeźwości wyrażającym się stężeniem 0,61 promila alkoholu we krwi.

Podejrzany (l. 60) nie był dotąd karany sądownie. W toku postępowania na jego mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.

Za zarzucany podejrzanemu czyn z art. 178a § 1 kk grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto sąd może orzec wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na czas nie krótszy niż 3 lata.

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Dodaj komentarz