Przedmowa

Prezentujemy szósty z kilku odcinków artykułu,  który opublikowaliśmy pierwszy raz na naszym portalu 10 lat temu. Minęło parę lat w miarę spokojnych i  wszystko co napisano w tym artykule powróciło ze zdwojona siłą. Autor jakby był jasnowidzem za kilka dni umieścimy kolejny odcinek. Na naszym portalu staramy się unikać polityki dużego formatu, lecz opisane w tym artykule treści przedstawiają sprawy , które wręcz zagrażają bytowi naszego państwa

Andrzej Bugajski

 

,,Na człowieka sytego pracują setki głodnych, niedożywionych, wyzyskiwanych, żyjących w poczuciu krzywdy społecznej, niesprawiedliwości i doznanego zawodu,- są to ludzie, o których nie wolno zapominać, gdy siadamy do stołu”. Tak mówił śp. S.kard Wyszyński [1901-1981 ]. ,,My pokażemy światu, że Polski jesteśmy warci, byleby but był mocny, byleby karabin był w garści”- tak pisał zmarły W. Broniewski. Jakże ważne są te słowa w obliczu, kiedy Polska pod rządami Platformy Obłudy, znalazła się na skraju bankructwa, a mordy polityczne, obelgi, cenzura, kłamstwo i fałsz stały się ,,polityką miłości”. Jakże ważne są te słowa, kiedy na oczach świata, morduje się 96 osób z prezydentem RP na czele oddając ,,śledztwo” pod jurysdykcję wroga?
,,Nierządem Polska stoi”- nieźle  ktoś  powiedział.  
Lecz drugi odpowiedział, że nierządem  zginie.                                 Krzysztof Opaliński  [1609-1655]

 Czy arogancka postawa Tuska wobec śp.L. Kaczyńskiego ,, panie prezydencie, ja pana nie potrzebuję” -nie była wystarczającym sygnałem dla wrogich putinowskich służb specjalnych, do fizycznej  likwidacji  prezydenta RP?  Mało tego, w  Białej Księdze jest zapis MSZ z lutego 2010 gdzie Tuskowa mafia daje sowietom wybór, jak chcą obchodzić rocznice katyńskiego ludobójstwa!!  Czy wyobrażacie sobie taki akt zdrady np w USA?  Czy nie jest to wojna przeciwko Polsce prowadzona przez zdrajców  PO z  Tuskiem na czele?  Czy w tej sytuacji nie mamy do czynienia z ,,cudem”, gdyż  do tej pory nie stanęli jeszcze pod ścianą, wzorem Nicolae Ceausescu z 1989 roku? Czy nie mamy do czynienia z mafią, bo aby kraj mógł żyć, trzeba aby żyły prawa jak pisał A.Mickiewicz.

W Polsce nigdy nie będzie dobrze,  dopóki nie rozliczy się przeszłości, dokupi wszyscy winni zbrodni na polskim narodzie nie staną przed sądami, dopóki w sposób zdecydowany nie odsunie się wszystkich którzy kojarzą się z dawnym systemem- innej drogi nie ma.  Szanse na to, że tak się stanie są już mało prawdopodobne. Ta banda która rządzi dziś Polską, a która powstała po rozpadzie AWS i  UW, to mafia udająca rządzenie, prowadząca nieuchronnie kraj do katastrofy ekonomicznej, biologicznej. Miliony Polaków poza granicami szukających chleba, miliony głodnych  dzieci, zagrożone rolnictwo!  Europoseł PiS Janusz Wojciechowski poinformował na swoim blogu w Onet.pl, że minister rolnictwa  Sawicki zwrócił się do niego z “dramatycznym i wstrząsającym apelem” o ratowaniu polskiej wsi. W liście znalazło się zdanie: “Zwracam się do Pana z apelem o podjęcie pilnych działań w sytuacji, w której zagrożona jest przyszłość polskiego rolnictwa”. 70 miliardów złotych poszłooooo… – bo o takie pieniądze na lata 2014-2020 toczy się ta walka. A teraz już się właściwie nie toczy, bo swoim durnym podpisem wysadził w powietrze całą ideę wyrównania dopłat dla polskich rolników”.  Dobija się Polaków wysoką inflacją i rosnąca drożyzna.  Ceny towarów i usług wzrosły o 5 proc. w ciągu roku i 0,6 proc. w ciągu miesiąca – podaje GUS. To najwyższa inflacja od 10 lat.  Najbardziej zdrożała żywność i paliwa, które zdrożały od maja poprzedniego roku o odpowiednio 9,4 i 11,9 proc.Większe są także wydatki związane z mieszkaniem – 5,2 proc., zwłaszcza za nośniki energii, które podrożały o 7,1 proc. w ciągu roku.  Podrożały także – chociaż bardziej umiarkowanie – ceny w restauracjach i hotelach (o 4,5 proc.), wydatki związane z rekreacją i kulturą (o 2,7 proc.) oraz w najmniejszym stopniu odzież (0,9 proc.). Spadły tylko ceny usług związanych z łącznością – o 1,9 proc.

Roczna stopa inflacji zanotowana w maju znacznie przewyższyła kwietniową, która wynosiła 4,5 proc., jak również cel inflacyjny Rady Polityki Pieniężnej – 2,5 proc. Prawdziwi patrioci odmawiają przyjęcia orderu z rak tych, którzy  przyczynili się do śmierci prezydenta RP i 95 osób, oraz nie podjęli działań mających na celu pełne wyjaśnienie katastrofy Tu-154M w Smoleńsku, a także nie zachowali szacunku dla pamięci jej ofiar, szczególnie swojego poprzednika, pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Do nich należą: Była opozycjonistka Joanna Radecka, Joanna Łukasiewicz-Wyrwich i Mirosław Mateusz Wyrwich (byli działacze “Solidarności”), Czesław Nowak, Alojzy Szablewski, Stanisław Fudakowski, Józef Raszewski (Stowarzyszenie “Godność”) oraz b. działacz Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski odmówili przyjęcia odznaczeń.  Mafia obraża,  doradca Bronka stróża żyrandola  Nałęcz, obraża młodych uczestników konwencji PiS w czerwcu br. Potem przeprasza za ,,polityczną pedofilię” i jakoś do psychiatry nikt go nie wysyła. Mafia nie znosi krytyki, pamiętamy wypowiedź o. Rydzyka w Brukseli  że ,, w Polsce panuje totalitaryzm”. Atak nastąpił natychmiast, bo przejęli się słowami prawdy, a Sikorski zagroził Rydzykowi nawet śmiercią, z rąk nieznanych sprawców ,,Państwo polskie zareaguje”- identycznie jak za Stalina, potwierdzając,  że w k[raju] panuje totalitaryzm.  Pamiętamy, że ci oburzeni sami się do tego znienawidzonego radia pchali. Kluzik-Rostkowska przygotowała  specjalną ustawę, gdzie żołnierze mafii  z PO mieliby być  wpuszczani do mediów Rydzyka. A co robi Tusk, Sikorski? Zabiera Polakom coraz więcej podatków, które przekazują  bankrutującym Grekom, a Polakom nie dając w zamian nic oprócz obelg, i  ,,miłości jak dorżnięcie watahy”. Zaskakujące ostatnio są plany Izraela związane z Polską. Premier Izraela Benjamin Natanjahu ma  zabiegać o poparcie dla swego sprzeciwu wobec prób uznania niepodległej Palestyny przez ONZ. Wygląda na to, że Tusk i jego świta  zhańbi się, popierając Izrael. Pragnę przypomnieć, że to są ziemie Palestyny.  Żydzi od połowy XX wieku mordują naród palestyński, który ma prawo do wolności i własnego państwa. Rydzyk miał rację, iż rządzący nie myślą po polsku. Skoro Żydzi popierają Tuska, to żaden  Polak nie powinien głosować na  PO, bo to mafijna banda która nie reprezentuje interesów Polaków. Każdy widzi, w którą stronę mają zgięte karki Sikorski, Tusk i inne tego typu klakiery. Trzeba uważać, w kraju mafijnym ludzie prawdy są więzieni lub  zabijani.
 
Zbliżają się wybory parlamentarne, zbliża się także 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w grudniu 1981 roku. Czy po tych trzech dekadach jest zmiana na lepsze, czy Polska jest na właściwych torach. Nie! Jesteśmy tylko o 30 lat do przodu, nadal mamy komunizm, nadal mamy cenzurę, nadal giną patrioci, i nadal ogłupia się Polaków fałszywymi sondażami- oto przykład. Według sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC dla “Faktów”. Prawie dwie trzecie badanych źle oceniło przejście Joanny Kluzik-Rostkowskiej do Platformy Obywatelskiej, a prawie trzy czwarte nie zagłosowałoby na polityka, który zmienił polityczne barwy- to  cieszy i jest naprawdę ciekawe. A jaka jest prawda?

Gdyby tak było to z polityki już dawno zniknęliby: Tusk (wcześniej KL-D i UW), Schetyna (KL-D, UW), Niesiołowski (ZChN, AWS), Buzek (AWS), Kopacz (UW), Tomczykiewicz (UPR), Sikorski (PiS), Czarnecki (UPR, ZChN, AWS, Samoobrona), Graś (SKL), Grabarczyk (UPR), Mężydło (ROP, PiS), Piekarska (UW), Borusewicz (UW), Filar (KL-D, UW, PD, SD), Kutz (UW), Borowski (SLD), Wojciechowski (PSL), Żalek (AWS, LPR, UPR, PiS), Miller (Samoobrona), wszyscy komuniści udający teraz socjaldemokratów lub innych socjalistów oraz cała reszta bandy z KL-D i Unii Wolności. Dziś tylko starzy działacze Solidarności mają odwagę mówić prawdę. Zdegenerowane pokolenie “młodych Polaków” o wypranych mózgach potrafi jedynie powtarzać to, co powie im antypolski telewizor. Całe szczęście, że jest ich tylko połowa lub mniej. Od nas, wyborców zależeć  będzie czy Polska, Polską będzie! Od nas samych, w nadchodzących  wyborach zależeć będzie, czy te wartości za które ginęli na ulicach Polskich miast nasi ojcowie, matki, staną się faktem. Od nas samych zależeć będzie czy wyroki polityczne jakie odsiadywaliśmy w zniewolonej  Polsce, nie pójdą na marne, nie będą  zapomniane.

Jako były członek ZR Wlkp NSZZ Solidarność, pierwszej Solidarności wspominam  13 grudnia 1981, stan wojenny. Przeżycia tamtych dni i miesięcy powracają jak bumerang, tym bardziej w obliczu zbliżającej się 30 rocznicy tej napaści na Polskę, na rodzącą się demokrację. Wspominam Tych, którzy zginęli na ulicach Poznania, Polski.  Wspominam uwięzionych wraz ze mną, wspominam internowanych w więzieniu  w Gębarzewie k/Gniezna. Wspominam jedność,  wspólna pomoc, prawdziwą więzienną Solidarność  oraz pieśni śpiewane mimo zakazów ,,klawiszy”. Jedną z takich pieśni która do dziś nie straciła na aktualności, w dzisiejszej, podobno ,,Wolnej Polsce” -jest pieśń  Konfederatów Barskich. Słowa tej patriotycznej pieśni śpiewanej przez związek zbrojnej szlachty polskiej w obronie wiary i niepodległości, my byli internowani zmieniliśmy wtedy jej słowa, dostosowując je do tamtych realiów.

Słowa pieśni                                                 Słowa  przez nas śpiewane

Nigdy z królami nie będziemy w aliansach,          Nigdy z królami nie będziemy a aliansach     
nigdy przed mocą nie ugniemy szyi,                    generałowi nie przyznamy racji
bo u Chrystusa my na ordynansach,                    bo u Reagana jesteśmy w kieszeni

,,Nierządem Polska stoi”- nadchodzące wybory parlamentarne musi wygrać PiS. Nie ma innego wyjścia w obecnym układzie politycznym. Dziś zadaje sobie te zgniłe, przewrotne pytanie :   Jakie znaczenie miało moje dotychczasowe życie i co jeszcze może ono znaczyć w czasie, który mi pozostał?’’. A wszystko to wynika z prostego faktu, że istnieje czas, ten [ocenzurowano] czas.  Czy zapisałem się w Wielkiej Księdze Losu?. ,,Co jestem wart?. Jeszcze Polska nie zginęła.    

 

Grzegorz Michalski
były członek ZR Wlkp NSZZ S, pierwszej Solidarności

 

 

Treść pochodzi z nieistniejącego już serwisu ISKRY.PL ze zgodą na publikację dla goleniow.net

grafika własna

 

 

Poprzedni artykuł

 

Polska w okowach mafii ! – część V

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz