9 grudnia umieściliśmy relację z posiedzenia Komisji Spraw Społecznych, Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Goleniowie, na której to omawiano wniosek radnego Roberta Kuszyńskiego.

W jej trakcie radny przedstawił bulwersującą sprawę zatrudniania przez Goleniowski Ośrodek Pomocy Społecznej opiekunek do osób starszych na tzw umowy śmieciowe. Radny Kuszyński opisał sytuację i zaoferował się mediacji w sprawie formy zatrudnienia opiekunek. Poprosił o dokonanie kontroli Ośrodka przez Burmistrza w zakresie form zatrudniania.

Poniżej posiedzenie komisji w tej sprawie

Dlaczego Gmina zatrudnia na umowy śmieciowe opiekunki w OPS? – Video

Mimo rzeczowych argumentów na początku Dyrektor OPS Łukaszewski Zbigniew przekonywał, że nie widzi możliwości zatrudniania w innej formie Pań opiekunek.  Argumentując swoją tezę tym, że praca opiekunek trwa czasem codziennie, a na takie zatrudnienie nie zezwala prawo. Udowadniał również,  że forma zatrudnienia w tym modelu pracowników jest dla Nich korzystniejsze ze względów finansowych Co było wbrew oczekiwaniom wyrażanym przez Te Panie radnemu Kuszyńskiemu.

Wobec twardej postawy Radnego oraz zapewne obaw przed włączeniem w rozmowy mediatora, Pan Dyrektor Łukaszewski w ostatnim dniu roku 2020 wezwał Panie do siebie i podpisał z Nimi oczekiwane umowy o pracę na okres jednego roku z możliwością przedłużenia.

Pytanie jakie nasuwa się samo jest następujące. A nie można było wcześniej wysłuchać oczekiwań pracowników? Czy trzeba było wyrażać na Ich prośby kompletny brak chęci zrozumienia? Czy trzeba było nieustępliwego działania radnego aby w OPS zaprowadzić “porządek” w tej sprawie, przy biernej postawie BURMISTRZA !?

(red.)

 

Dodaj komentarz