„Wszystko dla mojej matki” w Kinie Zamek – za darmo online

Kino Zamek zaprasza na bezpłatne internetowe pokazy filmu „Wszystko dla mojej matki” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej. Wielokrotnie nagradzany obraz to jeden z projektów dofinansowanych przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Dostępny będzie w wersji z napisami angielskimi na kanale YouTube Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od 15 do 19 stycznia 2021.

„Wszystko dla mojej matki” to opowieść o dorastaniu i osamotnieniu w realiach zakładu poprawczego. Główna bohaterka Ola jest podopieczną takiego zakładu. Odebrana w wieku pięciu lat matce – znanej sportsmence – jest ofiarą nieudanej adopcji i jej konsekwencji. Życie nauczyło ją, że o swoje trzeba walczyć. Jej świat to bieganie, które pozwala zapomnieć o bolesnej codzienności. Główne role w filmie zagrali: Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Malwina Laska, Dobromir Dymecki, Katarzyna Wajda, Jowita Budnik, Adam Cywka, Halina Rasiakówna. „Wszystko dla mojej matki” wyprodukowali Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński z Naima Film. Autorem zdjęć jest Tomasz Naumiuk, scenografii Katarzyna Filimoniuk, muzyki Włodzimierz Pawlik, a montażu Agnieszka Glińska.

Adam Opatowicz - fot.Zbigniew Załuski
Adam Opatowicz – fot.Zbigniew Załuski

„Wszystko dla mojej matki” premierowo pokazany został na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2019 roku, a jury doceniło nagrodą debiutującą w filmie aktorkę Zofię Domalik. Obraz ten startował też w „Konkursie 1-2” Warszawskiego Festiwalu Filmowego oraz w Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich Forum Kina Europejskiego „Cinergia” w Łodzi, gdzie zdobył Wyróżnienie za “podjęcie trudnego tematu w sposób delikatny i bezpretensjonalny. Za empatię w stosunku do bohaterów”. W Konkursie Filmów Polskich Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie otrzymał Wyróżnienie za “pełen pasji obraz walki o człowieczeństwo”. Na Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru zdobył Grand Prix. Na Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej – Nagrodę Jury Młodzieżowego, a na festiwalu Off Camera w Krakowie dwie nagrody otrzymała Zofia Domalik. Nominowany był do nagrody w Konkursie Debiutów festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie. Sporo też ma na koncie sukcesów międzynarodowych, w tym między innymi: Wyróżnienie Specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich i Debiutów Filmowych “Bastau” w Ałmacie, nagroda dla najlepszego filmu i za reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Dhakce, nagroda dla najlepszego filmu fabularnego na Ojai Film Festival i nagroda za debiut na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym 3Kino w Pradze.

Małgorzata Imielska to reżyserka, która do niedawna specjalizowała się w tworzeniu filmów dokumentalnych, a zrealizowała między innymi tak uznane produkcje, jak: „Miłość w czasach zagłady”, „Dzieciństwo w cieniu śmierci”, „Powiedz mi, dlaczego?”, „Obrazy z fabryki śmierci”, „Przeżyć Afganistan”, „Wytrwałość” oraz „Miłość i puste słowa”. W 2019 roku zadebiutowała w fabule filmem „Wszystko dla mojej matki”, do którego napisała też scenariusz. Film koprodukowany był przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Wśród lokacji wykorzystanych przez produkcję filmu podczas prac w Szczecinie, znalazły się m.in.: Dworzec Główny PKP, ul. Kolumba, Plac Szarych Szeregów, Aleja Wojska Polskiego.

Darmowe pokazy internetowe filmu w wersji z napisami angielskimi „Wszystko dla mojej matki” odbędą się w dniach 15-19 stycznia 2021 roku. Film dostępny będzie na zamkowym kanale na YouTube (www.youtube.com/user/zkpszczecin).

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, powołany z inicjatywy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydentów Miasta Szczecin i Miasta Koszalin, działa w strukturze Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od kwietnia 2009 roku i od tamtej pory dofinansował ponad sto filmów, na kwotę przekraczającą 5 milionów złotych. Wiosną 2021 roku planowane jest rozpoczęcie XIII edycji konkursu Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film.

Krzysztof Spór z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Opisy filmu filmweb.pl :

Olka (Zofia Domalik) ma siedemnaście lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka, sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Pewnego dnia spotyka tam Andrzeja (Adam Cywka) i Irenę (Jowita Budnik). Gdy dowiaduje się, że mieszkają blisko jej dawnego domu rodzinnego, wymusza, by zabrali ją na wakacje. Dla niej to szansa, by wreszcie dowiedzieć się więcej o swojej matce. Nie wie jeszcze, jak ogromną cenę za to zapłaci…

TVP

Ola ma siedemnaście lat. Chłopięca w ruchach, wielkie, niebieskie oczy ma wciąż zasłonięte włosami. Obgryzione paznokcie, ręce pełne blizn po samookaleczaniu. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Nie ma fajnych ubrań ani drogiego telefonu. W przeciwieństwie do innych dziewczyn nie chce w zamian za papierosy i drobne sumy świadczyć dozorcy usług seksualnych. Jedyne, czego pragnie, to odzyskać matkę. Dziewczyna trenuje zawzięcie lekkoatletykę. Wierzy, że jeśli zacznie osiągać sukcesy na zawodach, matka ją odnajdzie. Ta jej “oddzielność” od świata sprawia, że staje się ofiarą przemocy.

opis festiwalowy

Więcej https://www.filmweb.pl/film/Wszystko+dla+mojej+matki-2019-835701/descs

(red.)

Kadr z filmu : Wszystko dla mojej matki  foto : -R PALKA

Dodaj komentarz