Jakiś czas temu oburzyła mieszkańców Miłowa i Stepnicy informacja, że pojawił się inwestor , który chce wybudować w okolicy Miłowa potężną fermy drobiu. Jak stwierdzili mieszkańcy inwestycja ta zagraża im samym oraz przyległym terenom objętym ochroną w ramach programu Natura 2000.

Jak piszą mieszkańcy  – Burmistrz ( Andrzej Wyganowski )wydał negatywną decyzję dotyczącą lokalizacji fermy drobiu w Miłowie. Jedyne nasze zastrzeżenie dotyczy uzasadnienia decyzji, które można łatwo zaskarżyć ponieważ opiera się ono w sumie wyłącznie na konfliktach społecznych.
Dowodzi to jednak, że presja Mieszkańców ma sens. Czekamy na ruch inwestora (czy zaskarży decyzję) i jesteśmy przygotowani na każdy wariant. – źródło – www.nowa-stepnica.pl

Wczoraj również odmienił się los sprawy, o której było swego czasu bardzo głośno ( pisały o tym prasa i media oraz telewizje) A chodzi tu o bulwersującą mieszkańców Stepnicy sprawę nieprawidłowości przy przyznawaniu mieszkań komunalnych.

Sąd Rejonowy w Goleniowie (wydział karny) uchylił dzisiaj postanowienie Prokuratora o umorzeniu postępowania w sprawie nieprawidłowości przy przyznawaniu mieszkań komunalnych w naszej Gminie. Sprawa wraca do prokuratury! Sąd przyznał rację skarżącym Monice (Moroń przyp. red. ) i Iwonie (Krępic przyp. red. ).

Teraz nie będzie już tak łatwo zamieść sprawy pod dywan a dodatkowo planujemy ponowne wniesienie o zmianę prokuratury. Mamy bardzo silne argumenty. źródło – www.nowa-stepnica.pl

A.B.

PILNE: Ferma w Miłowie i łowcy mieszkań w Stepnicy!

 

Dodaj komentarz