Kolejny pijany kierowca stanie przed temidą

Sprawca podejrzany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zasiądzie na ławie oskarżony – Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o kierowanie w dniu 11 lipca 2021 r. w Goleniowie samochodem osobowym marki Opel w stanie nietrzeźwości tj. o czyn z art. 178a § 1 kk.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono kierowanie w dniu 11 lipca 2021r. w Goleniowie w stanie nietrzeźwości odpowiadającemu stężeniu – 0,97mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu samochodu osobowego marki Opel.

Podejrzany (l. 29) nie był dotąd karany. W toku postępowania na jego mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.

Za zarzucany podejrzanemu czyn z art. 178a § 1 kk grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto sąd może orzec wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na czas nie krótszy niż 3 lata.

Podobny artykuł

Sprawca kradzieży z włamaniem zasiądzie na ławie oskarżonych

Link do artykułu

(red.)

Dodaj komentarz