Ruszył ciekawy projekt pod patronatem Goleniowskiego Domu Kultury pod nazwą Foto Historie czyli Historia malowana światłem na szkle.

Projekt powstał na bazie znaleziska

W dawnej posiadłości pierwszego powojennego fotografa Goleniowa, pana Mariana Dałkiewicza, odnaleziono cenny zbiór kilkuset fotografii mieszkańców miasta i zapewne gminy z lat 40., 50. i 60. ubiegłego wieku.  Zdjęcia, zachowane na szklanych negatywach, nie posiadają opisów, przez co nieznane są imiona i nazwiska osób na nich uwiecznionych. Wyjątkiem jest jedna z fotografii, przedstawiająca panią Olę Szachę-Głuchowicz w dniu jej ślubu, wykonana kiedy miała 18 lat.

W związku z tym, zespół projektu fotohistorie.goleniow.pl, zachęca do bliższego przyjrzenia się tym unikalnym dokumentom i prosi o pomoc w identyfikacji osób na zdjęciach. Na stronie internetowej zostało opublikowanych około 30 fotografii, a kolejne będą udostępniane w miarę oczyszczania i skanowania kolejnych negatywów.

Jeśli na jednym z odnalezionych zdjęć rozpoznają Państwo swoich bliskich, sąsiadów lub znajomych, prosimy o kontakt z autorami projektu. Celem jest nawiązanie kontaktu z żyjącymi osobami ze zdjęć lub członkami ich rodzin, a także poznanie historii związanych z tymi cennymi dokumentami.

Zachęcamy również do udostępniania informacji o projekcie, aby dotarła ona do jak najszerszego grona odbiorców.

GN

 

Foto : Suzy Hazelwood

 

Inny ciekawy artykuł

Radny Guziak pyta o schody

Dodaj komentarz