Sprawca gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy Policji stanie przed Sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokuratura Rejonowa w Goleniowie skierowała do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych wobec dwojga pokrzywdzonych oraz o znieważenie funkcjonariuszy Policji.

Sprawca, w dniu 5 czerwca 2023 w Goleniowie, znajdując się w stanie nietrzeźwości, kierował groźby karalne pozbawienia życia wobec dwojga pokrzywdzonych, które to wzbudziły u nich uzasadnioną obawę ich spełnienia. Podejrzany miał uprzednio zastosowany zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi, orzeczony prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Goleniowie jako środek karny.

Temida
Temida

Podczas zatrzymania, pod adresem interweniujących policjantów, używał słów wulgarnych.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Goleniowie, zastosował wobec sprawcy tymczasowe aresztowanie. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Podejrzany był w przeszłości karany sądownie.

Za czyn z art. 190§1 kk grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za znieważenie funkcjonariusza publicznego – kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

 

Poprzedni artykuł

 

Staranował radiowóz teraz stanie przed sądem

Dodaj komentarz