Z Panią Katarzyną Felczak – Profesjonalną Projektantką Fryzur – rozmawiamy o najbardziej pożądanym kolorze włosów sezonu wiosna – lato 2021.

R: – Pani Kasiu, w imieniu redakcji oraz naszych czytelniczek serdecznie dziękuję, iż zechciała nam Pani poświecić swój cenny czas i podzielić się pokładem swojej wiedzy oraz doświadczeniem.

KF:  – Bardzo mi miło móc gościć Państwa w moim salonie !

R: –  Pani Kasiu, tak szybciutko, chcielibyśmy zadać kilka pytań dotyczących koloru na który choruje 90 % Pań bez względu na trendy czy sezon, możemy ?

KF: – Pewnie !

R: – Pani Kasiu, czy Pani zdaniem,  każdy włos może być poddany blond koloryzacji ?

KF: –  Zdecydowanie NIE ! Wszystko zależy od kondycji włosa, od intensywności jego naturalnego pigmentu oraz od typu urody klientki.

R: – Czy Pani, jako osoba bardzo doświadczona w jasnej kolorystyce, potrafiłaby odmówić klientce blond koloryzacji ?

KF: –  TAK ! Jeśli po analizie stwierdzam, iż włos nie udźwignie blond inwazji, informuję o tym klientkę, proponując inne, mniej inwazyjne rozwiązanie. Proszę pamiętać, iż nie sztuką jest zmienić kolor włosów. Sztuką jest dokonać koloryzacji w taki sposób aby włos, nie tylko wychodząc od fryzjera, ale również po wizycie, zachował piękny i zdrowy wygląd.

R: Rozumie, że blond to kolor wymagający nie tylko pracy ze strony fryzjera ale również klientki – mam na myśli domową pielęgnację po wizycie ?

KF: – Zdecydowanie tak ! Każda klientka, która decyduje się na blond, musi zdawać sobie z tego sprawę, iż aby zachować pierwotny odcień koloryzacji oraz nienaganną kondycję włosa musi nastawić się na pracę z nimi.

R: Co Pani, jako ekspert doradziłaby, a jednocześnie odradziłaby klientkom w temacie pielęgnacji blondu ?

KF: – Przede wszystkim, należy odrzucić wszelkie ziołowe preparaty do pielęgnacji włosów. Zioła dość mocno wnikają w strukturę włosa zmieniając kolor. O ile nie widać tego na ciemnych tonach, tak jasne odcienie, po zastosowaniu nieodpowiedniego preparatu, mogą po prostu zmienić barwę.

R: – Czym zatem najlepiej traktować blond włosy, aby pozostały w pięknym kolorze i dobrej kondycji na długo ?

KF: – Pierwszym zabiegiem, którego potrzebują bondy to sauna. Można ją wykonać w salonie lub w domu. Kolejna sprawa to olejki oraz maski przeznaczone do pielęgnacji jasnych odcieni.

R: Ostatnie pytanie Pani Kasiu;  jak często można poddać się zabiegowi sauny, czy jest jakiś limit, jakieś konkretne zalecenia ?

KF: Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego czego włos w danym momencie potrzebuje. Jeśli klienta sama nie czuje jak często i w jaki sposób pielęgnować włos, powinna zapytać o to swojego stylistę i zastosować się do jego wskazówek.

R: Pani Kasiu bardzo dziękujemy za poświęcenie nam chwilki, przesympatyczną rozmowę, … no i pyszną kawę 🙂

KF: Cała przyjemność po mojej stronie !

 

Jeśli macie Panie dodatkowe zapytania dotyczące pielęgnacji blondów, napiszcie do nasz: redakcja@goleniow.net lub zostawcie zapytanie w komentarzu na naszym FunPage – u. Nasza eksperta z przyjemnością na nie odpowie.

Do poczytania …

 

( blue. )

Dodaj komentarz