Kierowca pod wpływem narkotyków, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a nadto dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, który był już uprzednio skazany za takie przestępstwo i nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a nadto dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji przy użyciu samochodu osobowego o czyny z art. 223 § 1 k.k. w zb. z art. 178a § 4 k.k. w zb. z art. 178b k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

temida

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w dniu 14 maja 2023 r. na drodze publicznej w Nowogardzie kierował samochodem osobowym znajdując się pod wpływem substancji psychotropowej w postaci amfetaminy w stężeniu nie mniejszym niż 118 ng/ml, przy czym sprawca czynu tego dopuścił się będąc uprzednio skazanym za czyn z art. 178a § 1 k.k. Podejrzany pomimo wydania polecenia zatrzymania samochodu przez funkcjonariuszy Policji poprzez użycie sygnałów dźwiękowych i świetlnych, nie zatrzymał się do kontroli i kontynuował jazdę. Podczas jazdy mężczyzna użył kierowanego przez siebie pojazdu mechanicznego jako niebezpiecznego narzędzia i dokonał przy jego użyciu czynnej napaści na Policjantów w ten sposób, że podczas jazdy wielokrotnie zajeżdżał funkcjonariuszom Policji drogę, spychał ich z drogi doprowadzając kilkukrotnie do zderzenia pojazdów, a nadto uderzył kierowanym przez siebie pojazdem w prawą tylną część pojazdu służbowego.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany był uprzednio karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 223 § 1 k.k. grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, z art. 178a § 4 k.k. i art. 178b k.k. kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

 

Foto: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie / www.unsplash.com

 

 

 

Inny podobny artykuł

Próbował uciec, stanie przed sądem

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz