Wczoraj tj. 10.10.2023r. , na ul. Zwierzynieckiej w Szczecinie, doszło do nieciekawej sytuacji na drodze, gdzie główną bohaterką była 22-letnia mieszkanka powiatu goleniowskiego. Kobieta kierująca pojazdem marki Audi, rozwijała zawrotną prędkość 142 km/h, znacznie przekraczając dozwoloną na tym odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Policjanci ze szczecińskiej drogówki zatrzymali kierującą, a w wyniku dalszej kontroli drogowej, stwierdzono, że 22-latka była także pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,72 promila alkoholu we krwi. Kobieta przyznała, że nad ranem spożyła pół litra wódki, co potwierdzało także badanie alkomatem.

W rezultacie nieodpowiedzialnego zachowania, kierująca straciła już prawo jazdy. Oprócz tego, będzie musiała ponieść wszystkie konsekwencje prawne wynikające z jej niebezpiecznego i niestosownego zachowania na drodze.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i odpowiedzialność za własne życie oraz życie innych. Przestrzeganie przepisów drogowych oraz powściągliwość w spożywaniu alkoholu to podstawowe warunki bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

 

(red.)

 

 

Inny ciekawy artykuł

 

Rozmowy o Konstytucji Goleniów

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz