Rozwój zielonych technologii to temat wielu dyskusji. W Stargardzie 19.09.2023 (wtorek) odbędzie się seminarium na temat finansowania i bezpieczeństwa w technologiach branży OZE i elektromobilności.

Samorządy, służby ratownicze muszą dostosować się do zmian w branży energetycznej. Stąd nasza wspólna inicjatywa z Gryfickim Klastrem Energii i organizacja seminarium kierowanego do administracji budynków, strażaków, policjantów w celu wymiany doświadczeń – mówi Iwona Wiśniewska, starosta stargardzki.

Program seminarium przewiduje wystąpienia na temat: e-aut, ładowarek samochodowych, zarządzanie energią, pozyskania dotacji na transformację energetyczną, prowadzenia działań ratowniczych.

Organizatorem seminarium jest Gryficki Klaster Energii i Starostwo Powiatowe w Stargardzie.

Ramowy program:

10.00 Rejestracja
10.30 Powitanie Gości
10.45 Elektromobilność na przykładzie polskiego EvanaAlbert Grzeszczuk z Innovation AG
11.30 Plan działań w zakresie ograniczenie kosztów energii i wody w budynkach będących w zasobach Jednostek Samorządu Terytorialnego Bartosz Marciniak PROMAR Sp. z o.o.
12.15 Koordynacja służb w czasie akcji ratowniczych – Krzysztof Targoński, ekspert
Wodociagowiec.pl,
12.30 Przerwa
12.45 Finansowanie inwestycji w zakresie oze – Marcin Kurzępa menager ds. OZE ECDF Dotacje w Poznaniu
13.30 Wyzwania w przygotowaniu służb ratowniczych do wypadku w turbinie wiatrowej – Marek Domaradzki Vulcan Training & Consultancy
14.10 Wyzwania infrastruktury ładowania oraz edukacja, świadomość użytkowników stacji – Kamil Babiński, prezes Avitron Polska

Patron medialny wydarzenia – Goleniów.net

Kontakt: Łukasz Piotr Szeląg tel. 0048601167083

(red.)

Gospodarczo o Ukrainie – mówi Łukasz Szeląg

(red.)

 

Dodaj komentarz