Radna Danuta Faryniarz atakuje?! Czy może żąda informacji do której ma prawo Każdy z nas.

Radna Danuta Faryniarz postanowiła wyjaśnić kwestię finansowania 2 Spotkania Edukacyjnego, które odbyło się w Goleniowie w dniach 21-22 kwietnia 2023 r. Panią radną nie zraziły zdawkowe odpowiedzi organu prowadzącego szkoły i przedszkola, tj. burmistrza Gminy Goleniów i odsyłanie jej do dyrektorów szkół w celu pozyskania informacji, które jako radna i zarazem członkini wspólnoty samorządowej powinna otrzymać bez zbędnej zwłoki i wybiegów. Odpowiedzi, które Pani radna otrzymała od dyrektorów szkół nie były zadowalające, o czym świadczą złożone przez nią w ostatnim czasie kolejne wnioski.

Tym razem Pani radna nie „bawi się” w uprzejmości.

 

Drugi wniosek Pani radnej Danuty Faryniarz dotyczy łamigłówki z podpisywaniem umów i wypłat wynagrodzeń dla prowadzących wykłady, panele i warsztaty.
Otóż z 71 szkolących tylko 32 osoby podpisały umowy i otrzymały wynagrodzenia.

Czyżby 39 szkolących przeprowadziło wykłady dla „pięknych oczu” organizatorów?

Bezpośrednimi organizatorami 2 Spotkania Edukacyjnego byli:
-dyrektorzy szkół i przedszkoli,
-dyrektor oraz pracownicy Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu,
-nauczyciele i pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej nr 2,
-współinicjatorki wydarzenia
-Jeannette Słaby
-Agata Markowicz-Narękiewicz

Ciekawe nieprawdaż?

Zastanawiające, że Pani Jeannette Słaby jako prowadząca warsztaty pt. „ Jak “boomer” z “zetką” O doświadczeniu spotkania pokoleń na lekcjach i nie tylko” nie została ani wynagrodzona, ani nie została podpisana z nią umowa. Co ciekawe Macieja Dąbrowskiego, współprowadzącego warsztaty z Panią J. Słaby nie ma na liście osób, z którymi nie zostały podpisane umowy i nie wypłacono im honorariów za prowadzenie szkolenia.

 

 

Czy tym razem radna Danuta Faryniarz otrzyma wyczerpujące odpowiedzi na zadane pytania? Jest to mało prawdopodobne, choć cuda się zdarzają, szczególnie przed wyborami. Zastanawiające jest dlaczego tak na siłę Gmina nie udziela jasnych odpowiedzi zgodnie z Ustawą o Dostępie do Informacji Publicznej, czyżby coś urzędnicy mieli na sumieniu?

(red.)

 

Źródło:
1. https://goleniow-bip.alfatv.pl/unzip/goleniow_30490/23_08_2023_13_05_54_wniosek_zlozony_na_pismie_nr_2_-_d._faryniarz.pdf
2. https://goleniow-bip.alfatv.pl/unzip/goleniow_30599/05_09_2023_11_36_02_wniosek_zlozony_na_pismie_-_d._faryniarz_04.09.2023_r..pdf
3. https://spotkaniaedu.goleniow.pl/  Strona z programem wydarzenia oraz nagranymi wybiórczo wykładami

Poniżej poprzednie artykuły w tej sprawie

Goleniów. Anonimowi darczyńcy karmią nauczycieli?

 

Radna Danuta Faryniarz nie składa broni, kolejne „niewygodne pytania”

 

2 Spotkanie Edukacyjne – co chce ukryć Urząd Gminy?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz