Dziś w siedzibie UMiG w Goleniowie ma nastąpić podpisanie listu intencyjnego na przebudowę peronów oraz budowę przejścia podziemnego na dworcu kolejowym w Goleniowie. Tym razem miasto zawrze umowę z solidnym wykonawcą jakim jest PKP PLK . Przypomnieć należy, że aktualnie PKP PLK przebudowuje infrastrukturę na linii ze Szczecina do Świnoujścia i lada moment ma się rozpocząć modernizacja peronów w Goleniowie. Wszystko wskazywało na to, że remont odbędzie się tylko w obrębie peronów z powodów braku wsparcia finansowego ze strony naszej gmin. W ostatnim czasie nastąpił przełom gdyż gminni urzędnicy znaleźli sponsora, który zgodził się sponsorować inwestycję i przeznaczył na ten cel kwotę ok 5 milionów złotych.  Co ma stanowić około 70% ceny bazowej inwestycji w postaci budowy tunelu, a pozostałą kwotę w budżecie na ten rok ma wygospodarować skarbnik Guzikiewicz na polecenie Burmistrza Roberta Krupowicza.

Przebudowane perony będą oświetlone i wyposażone w wiaty, ławki, nagłośnienie i monitoring, tablice informacyjne i wyświetlacze z informacjami o odjazdach pociągów. Perony zostaną połączone ze sobą podziemnym tunelem pod torowiskiem na wysokości dworca kolejowego, który jest własnością Gminy Goleniów. Z przejść podziemnych swobodnie mogli będą skorzystać nie tylko podróżni, ale również mieszkańcy miasta poruszający się z jednej na drugą część miasta, w tym także osoby o ograniczonej mobilności, gdyż dostęp na perony ułatwią windy.

“Nowe przejścia podziemne zastąpią przejścia w poziomie szyn, funkcjonujące na stacji w Goleniowie. Umożliwią także lepszą komunikację, połączą bowiem dwie strony naszego miasta” – napisano w komunikacie Gminy w Goleniowie

Za szybką realizację inwestycji trzymamy kciuki.

Na foto projekt wstępny peronów w formie wizualizacji

Fot. PKP PLK

https://www.plk-sa.pl/inwestycje

(red.)

 

Inny ciekawy artykuł

 

Radni biorą diety jedynie za gadanie ?

Dodaj komentarz