Zawiedli włodarze, czy zawodzą roszczeniowi ludzie ?

Miało być cudownie i wspaniale, jednak ze strony powiatowych włodarzy wyszło, jak wyszło – informuje nas jeden z mieszkańców wsi Czarna Łąka.

Mieszkańcy Pucic oraz Czarnej Łąki czekali na to ponad 10 lat. Mowa o inwestycji polegającej na gruntownym remoncie drogi, prowadzącej od miejscowości Pucice do wsi Czarna Łąka, która jak widać po ogromnym, społecznym wzburzeniu może nie dojść do skutku.

Infrastruktura. która ma być remontowana, wymaga pilnej interwencji. Położona jest bowiem na terenach torfowych i jeśli nie zostanie zmodernizowana, w niedalekiej przyszłości grozi zawaleniem.

Cały problem leży w braku odpowiedniego zabezpieczenia potrzeb mieszkańców Czarnej Łąki pod względem komunikacyjnym, ze strony właściciela drogi, czyli Powiatu Goleniowskiego.

Ponieważ wykonawca nie może podzielić inwestycji na etapy, z racji podłoża oraz położenia geograficznego, powiat wyznaczył mieszkańcom objazd dwukilometrowego kawałka. Aby dostać się do wsi, każdy będzie zmuszony nadłożyć aż 25 km lub pokonać 2 km pieszo – wykonawca pozostawi taką możliwość.

Budowa drogi jest konieczna, z tym nikt nie polemizuje, tylko dlaczego nikt z powiatu nie pomyślał o nas, o mieszkańcach. Dlaczego nie zabezpieczono naszych potrzeb, chociażby poprzez zwiększoną częstotliwości kursów środków transportu publicznego ? – dopytuje mieszkanka wsi Czarna Łąka.

To maksymalna głupota ze strony starostwa, i przejaw totalnej bezradności oraz braku pomysłów, a także chęci pochylenia się nad zwykłym człowiekiem i jego codziennymi problemami. Oni tu nie mieszkają, mają nas za nic. Dostali pieniądze, coś dołożyli, zrobią i odtrąbią sukces, a my mieszkańcy będziemy kilka miesięcy uziemieni, bo zabrakło myślenia i dobrej woli – dodaje kolejny mieszkaniec Czernej Łąki.

W sprawę zaangażowali się lokalni radni, zarówno gminni jak i powiatowi. Czy uda im się wpłynąć na władzę i załagodzić rozjuszony tłum ?

Zebrali ponad 700 protestów w samym Goleniowie

(red.)

 

Dodaj komentarz