Finanse i bezpieczeństwo, czyli transformacja energetyczna

Finanse i bezpieczeństwo, czyli transformacja energetyczna w mieście.

Jak bezpiecznie przeprowadzić transformację energetyczną w miastach ? O tym, a także o innych znaczących kwestiach, dyskutowali uczestnicy konferencji w Stargardzie.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Gryficki Klaster Energii i Starostwo Powiatowe w Stargardzie.

COVID, wojna na Ukrainie, zagrożenie kryzysem energetyczny spowodowało, że temat dostępu do energii stał się ważnym punktem dyskusji.

Seminarium miało przedstawić możliwości przeprowadzenie miast bezpiecznie przez obszar wywołujący wiele napięcia, jak na przykład ceny za prąd lub ciepło w domu.

Marcin Kurzępa z ECDF w Poznaniu przedstawiał zasady finansowania inwestycji w zakresie OZE. Wspominał o dokumentach, audytach i źródłach pozyskania dotacji na termomodernizację budynków.

Kolejno, na pytanie jak planować działania w zakresie ograniczenie kosztów energii i wody w budynkach będących w zasobach Jednostek Samorządu Terytorialnego odpowiadał Bartosz Marciniak SMART Sp. z o.o. Firma ta wdrażała system zarządzania siedziby nowego Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Krzysztof Targoński, ekspert Wodociagowiec.pl, mówił o zasadach bezpieczeństwa w prowadzeniu działań zabezpieczających w obszarze OZE i eaut.

To wyzwania z jakimi coraz częściej policja, straż pożarna będą musieli coraz częściej się mierzyć – zwracał uwagę prelegent.

Emocje wśród uczestników seminarium wzbudził wykład na temat wyzwań w przygotowaniu służb ratowniczych do wypadku w turbinie wiatrowej. Wykład prowadzony był przez Marka Domaradzkiego z Vulcan Training & Consultancy.

Natomiast, o mitach na temat ładowarek do aut i wyzwania infrastruktury mówił Karol Pławny z Avitron Polska.

(red.)

Jak rozwijać przedsiębiorczość w sektorze energetycznym ?

Dodaj komentarz