Jechał za szybko – stracił prawo jazdy

Wczoraj (22.05.2020 r.) przed godz. 21:00 policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie zatrzymali do kontroli kierującego Audi A3, który za szybko jechał swoim samochodem. W terenie zabudowanym pędził aż 112 km/h. 22–latek stracił swoje prawo jazdy oraz został ukarany mandatem karnym.

Pomimo ciągłych apeli oraz prowadzonych akcji profilaktycznych podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, nadal nie brakuje osób, które ryzykują i zdecydowanie przekraczają dozwoloną prędkość.

Wczoraj (22.05.2020 r.) o godz. 20:40 w Goleniowie na ul. Spacerowej policjanci z goleniowskiej drogówki zauważyli zbyt szybko jadący samochód marki Audi A3. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 112 km/h w miejscu gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. 22–latek został ukarany mandatem karnym a na jego konto zostało naliczane 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach. Jedną z podstawowych przyczyn wielu wypadków w ruchu drogowym jest właśnie nadmierna prędkość.

Kierowco! Pamiętaj, że bezpieczeństwo zależy także od Ciebie!

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz