W Gminie Goleniów jak w większości gmin w Polsce będzie można skorzystać  z możliwości zakupienia węgla w preferencyjnych cenach czyli w cenie 2000 zł za jedną tonę opału. Aby tego dokonać trzeba trzeba złożyć w gminie wniosek, a następnie urzędnicy wydadzą zaświadczenie konieczne do zakupu opału w punkcie sprzedaży, ponieważ Gmina Goleniów nie prowadzi sprzedaży węgla. Już jutro tj. 7 listopada Gmina Goleniów  zamieści informację w swoim Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) o możliwości zakupu opału ze wskazaniem punktów sprzedaży.

Węgiel sprzedawany przez gminy będą mogły kupić gospodarstwa domowe, które są uprawnione do tzw. dodatku węglowego i które zgłosiły węgiel jako podstawowe źródło ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. 

Wzór wniosku o zakup opału
Wzór wniosku o zakup opału

Wzory wniosków do pobrania

Zgodnie z nowymi przepisami, węgiel od gminy będzie można kupić tylko na wniosek i w ograniczonej ilości – Minister Aktywów Państwowych w towarzyszącym ustawie rozporządzeniu określił, że gospodarstwo domowe uprawnione do skorzystania z dodatku węglowego do końca tego roku będzie mogło w ten sposób nabyć 1,5 tony węgla, a kolejne 1,5 tony od 1 stycznia 2023 roku. 

Żeby kupić węgiel od gminy, najpóźniej do 15 kwietnia 2023 roku trzeba złożyć o to wniosek do samorządu.

Zgodnie z ustawą informacje przedstawione we wniosku o zakup składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

Po złożeniu wniosku i jego sprawdzeniu ze zgodnością  Burmistrz gminy w ciągu 14 dni wyda bezpłatnie zaświadczenie o możliwości zakupu węgla  na preferencyjnych warunkach i dopiero wtedy można będzie się udać do wybranego przez siebie z dwóch wyznaczonych składów po zakup węgla.

W Gminie Goleniów upoważnione są dwa podmioty do sprzedaży preferencyjnej węgla i są to:

P.H.U Wanda Bielawska (teren GS)
Goleniów, ul. I BRYGADY LEGIONÓW 12/14,
603 291 965

WB WEZBUD  (Węglobud)
Goleniów, ul. I BRYGADY LEGIONÓW 4,
609 519 512

 

 

Informacja na podstawie artykułu z Portalu Samorządowego

(red.)

 

 

Wcześniejszy artykuł w tej sprawie

Gdzie i jak kupić węgiel rządowy ?

Dodaj komentarz