Jest ich ponad dwudziestu. Wszyscy młodzi, wysportowani, prężnie działający, a co najważniejsze z otwartymi serduchami. Mowa o amatorskiej drużynie piłkarskiej “Niedzielne Chłopaki”.

Zawsze kopaliśmy piłę, tu na “Bronksie”, tam gdzie teraz stoją nowe zabudowania – mówi w wywiadzie dla Goleniów.net Mateusz Bielczuk P.S. Boniek – inicjator akcji oraz założyciel drużyny “Niedzielnych”. Wiemy jak ważna jest kultura fizyczna, jak ważne jest to, aby młodym pokoleniom pokazać, że życie nie polega jedynie na wbijaniu oczu w ekran monitora. Chcemy być dla nich przykładem, wzorem dla naszych dzieci, goleniowskich dzieci – kontynuuje Boniek.

-Chłopaki to jedna wielka rodzina, pomagają sobie, wspierają się, są razem na dobre i na złe – mówi Daria Świderska – Jastrzębska – inicjatorka akcji społecznej “Boisko na Bronksie”, a prywatnie żona jednego z “Niedzielnych Chłopaków”. Wszystkim im zależy, aby nasze dzieci wychowywały się w duchu sportowym, walki fair play, aby nauczyły się, że w życiu trzeba walczyć, ale tak aby nie zrobić krzywd drugiemu – dodaje pani Daria.

Drużyna zna się od zawsze, w bardziej sformalizowanej formie gra od około pięciu lat, od roku bierze udział w rozgrywkach Goleniowskiej Ligi Mistrzów. 

Sponsorem drużyny jest Pan Maciej Adamkiewicz. Jak się dowiedzieliśmy, Pan Maciej ma również w planach zakup koszulek dla Juniorów – młodego narybku, który “Niedzielne Chłopaki” maja zamiar trenować i otoczyć piłkarską opieką, jak tylko powstanie boisko obiecane przez magistrat.

Mieszkańcy ul. Chopina w boksach startowych

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz