Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 46-letni kierowca VW Golf, który na przejażdżkę samochodem wybrał się mając w organizmie 2,6 promile alkoholu. Mężczyzna zatrzymany został dzięki młodym mieszkańcom Nowogardu, którzy udaremnili mu dalszą jazdę i zabrali kluczyki. O losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduję sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień co najmniej na rok.

Do zdarzenia doszło wczoraj (22.05.2020 r.), przed północą w miejscowości Nowogard. Dyżurny nowogardzkiej policji poinformowany został o ujęciu kierującego samochodem VW Golf, który jest nietrzeźwy. Jak ustalili policjanci po przybyciu na miejscu zdarzenia, trzech mężczyzn zauważyło dziwne zachowanie kierującego, który jadąc samochodem najeżdżał na chodnik. W pewnej chwili kierujący VW Golf uderzył w tył zaparkowanego pojazdu jednego ze świadków. Nowogardzianie natychmiast podeszli do kierującego, zabrali mu kluczyki i zawiadomili Policję. Badanie 46-latka na zawartość alkoholu wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Wkrótce 46-latek za popełniony czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania co najmniej na rok.

Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa mężczyzn. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz