Jak poinformował nas Pan Jarosław Jancelewicz, zakończył się etap muzeum w piwnicy.

-Muzeum odwiedziło sporo mieszkańców z Goleniowa i okolic, bywali goście z przeróżnych zakątków świata, również za oceanu. Często byli to mieszkańcy, którzy wyjechali z Goleniowa wiele lat temu . Pozostały po nich wpisy w księdze pamiątkowej z nutką tęsknoty. Wiele osób obdarzyło to miejsce zaufaniem i przekazało pamiątki związane z naszym regionem i kresami, często są to przedmioty osobiste i przypisane jednej rodzinie. Zdarzały się też takie, które wymagały nakładu pracy aby stały się eksponatem – mówi Pan Jarosław Jancelewicz.

-Niestety, obecna lokalizacja, stwarzała wiele problemów i niedogodności, ale przyznać trzeba miała swój klimat. Jestem pewien, że klimat tworzą ludzie, a wiec przeprowadzka do większego lokalu, położonego w centrum jedynie poszerzy nasze horyzonty, dając możliwość lepszej prezentacji naszych zbiorów. Dziękuje wszystkim którzy współtworzyli to miejsce. Mam nadzieje, że w nowym lokalu uda nam się stworzyć miejsce które będziemy mogli nazywać nasze … – dodaje Pan Jancelewicz.

Mini Muzeum funkcjonowało w piwnicy budynku przychodni Polmed od czerwca 2018r.

Teraz, dzięki zaangażowaniu Gminy Goleniów, nową siedzibą staną się pomieszczenia po biurze TV Vectra w “centrum handlowym” Barnim.

Oferta Gminy Goleniów na Ferie 2023

(red.)

Dodaj komentarz