20 zatrzymanych kierujących na „podwójnym gazie”

Pomimo licznych apeli i działań mających na celu uświadamianie kierowców o niebezpieczeństwie jakie niesie za sobą wsiadanie za kierownicę na tzn. „podwójnym gazie”, nadal nie brakuję nietrzeźwych kierujących nad drodze. Aż 20 nietrzeźwych lub pod wpływem środków odurzających kierujących zostało wyeliminowanych z ruchu przez goleniowskich policjantów podczas ubiegłego weekendu.

W miniony weekend goleniowscy policjanci zatrzymali, aż 20 kierujących, którzy zdecydowali się zasiąść za kierownice po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie jak alkohol.  Pośród ujawnionych kierowców aż 5 posiadało aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Niechlubny  bilans rozpoczął 25-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, który w piątkowe popołudnie wybrał się na przejażdżkę swoim samochodem marki Peugeot po zażyciu  środków odurzających.

Tuż przed godziną 22:00, tego samego wieczoru policjanci z Posterunku Policji w Przybiernowie zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen Jumper, którego kierujący posiadał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie weryfikacji uprawnień mężczyzny okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia  pojazdów mechanicznych.

Rekordzistą niechlubnej listy pozostał 43-letni rowerzysta, który na przejażdżkę jednośladem wybrał się posiadając w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wszyscy  kierujący odpowiedzą przed sądem.

Policjanci przypominają, że  nawet niewielkie ilości alkoholu ograniczają nasze zmysły i opóźniają reakcję. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która by pozwoliła na kierowanie pojazdem.

Apelujemy  po raz kolejny o rozsądek. Piłeś – nie jedź! – to hasło, do którego powinni stosować się wszyscy kierowcy.
mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz