Dziękujemy Państwu z całego serca, że w ten dzień postanowiliście poświecić się społeczeństwu, zostawić swoje rodziny, po to aby móc nas leczyć – takimi słowami Pani Ludwika Wyrąbkiewicz – organizator oraz koordynator przedsięwzięcia Biała Niedziela – przywitała lekarzy, personel medyczny oraz zebranych gości na uroczystości podsumowującej tą pożądaną akcję społeczną, jaką jest dzień bezpłatnych konsultacji z lekarzami różnych specjalizacji w naszym mieście.

 

Naszym goleniowskim medykom osobiście w asyście Radnego Rady Powiatu Arkadiusza Guziaka, podziękował Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, który w swoim wystąpieniu, zwrócił uwagę na to co jest genezą naszego człowieczeństwa –  … tutaj wybrzmiał taki utwór Ennio Moricone “Misja”, skądinąd tak sobie pomyślałem, że wszyscy w życiu mamy jakąś misję. Bez względu jakie są nasze zawody, wykształcenie to zawsze mamy jakąś misję. Tu, dzisiaj zebrali się ludzie, którzy podjęli się tej misji to znaczy, żeby ta niedziela, biała niedziela odbyła się tutaj w Goleniowie. Poświęcili Państwo swój czas bardzo cenny, zostawiliście na moment swoje rodziny, dzieci, bliskich i zechciało się Państwu chcieć. Jest to naprawdę wyjątkowe, nie wszędzie takie akcje są podejmowane … Dziękuję, że tą misje Państwo sprawujecie.

Biała Niedziela to przedsięwzięcie będące w goleniowskiej przestrzeni od 18 lat. W tym roku, w wydarzeniu wzięło udział ponad 25 medyków różnych specjalizacji, organizacje pozarządowe oraz harcerze.

(red.)

 

Dodaj komentarz