Z pewnością, nie jednemu petentowi stojącemu dziś rano w kolejce do rejestracji pojazdu czy załatwienia tzw. innych spraw w wydziale komunikacji naszego starostwa, cisnęły się na usta słowa bardzo niecenzuralne.

Chaos, paraliż, zamieszanie – tak można podsumować to co dziś zastaliśmy w urzędzie. Na te niedogodności złożyło się wiele czynników. Po pierwsze, w dniu 17.06.2022r., urząd starostwa był nieczynny – co spowodowało przeniesienie wszelkich spraw na poniedziałek. Kolejno rano nastąpiła awaria systemu rejestracji online oraz wydawania numerków. Dezorganizacja była wszechobecna.

Zastanawiające jest to, że odkąd sięga się pamięcią, wydział komunikacji kulał, nie nadążał z obsługą. W żadnym innym wydziale starostwa nie ma kolejek zakręcających aż na hol główny. Czekającym na swoją kolej petentom nie pomagała również ciasnota oraz brak wentylacji na korytarzu. Nic dziwnego, że po odstaniu 30 – 40 minut podchodzili do okienka “nagrani”. Panie, które obsługują też mają swoją wytrzymałość. Nagromadzenie na tak małym metrażu kilkunastu osób ( chodzi o pokój, w którym znajdują się okienka do obsługi ) w jednym czasie wprowadza zamęt, stres, dyskomfort pracy. Łatwiej o błąd, łatwiej o pomyłkę, że o spadku cierpliwości do obsługi sfrustrowanego petenta nie wspomnimy.

Czy naprawdę nie da się usprawnić pracy tego wydziału ? Czy środa od 11:00 musi być dniem wolnym od klienta ? Czy faktycznie po każdym  ustawowo wolnym dniu przypadającym w czwartek, kolejny dzień pracy musi być dniem wolnym dla całego urzędu ? Czy nie warto oddelegować do rozładowania nadmiaru obowiązków w tym wydziale innych (mniej zaabsorbowanych pracą) urzędników ?

W Starostwie jaka praca taka płaca ?

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz