Akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”

Zespół Szkół w Goleniowie przyłączył się do akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Organizatorem Akcji jest Fundacja Polskich Wartości (Wojciech Woźniak, Łukasz Szełemej, Sylwia Kudelska) a współorganizatorem Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej (ks. Maciej Szmuc). Szkoła pragnie nawiązać współpracę ze szkołami na obczyźnie, w których uczą się nasi polscy koledzy i koleżanki , nie jesteśmy obojętni na ich ciężki los i postanowiliśmy przygotować dla nich paczki z pomocą rzeczową, które przed świętami Wielkanocy dotrą do polskich szkół na Litwie.
Nazwa akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” nawiązuje do poświęcenia Polsce, pamięci naszych korzeni, pielęgnowaniu tradycji i narodowego dziedzictwa. Będąc wdzięcznymi naszym Rodakom na Kresach za rozpowszechnianie polskiej mowy, za utrwalanie historii, za trud życia. Naszą akcją oddajemy hołd Rodakom, tym którzy od pokoleń wiernie przestrzegają maksymy „Bóg, Honor, Ojczyzna”. To hołd dla naszych współczesnych Bohaterów zachowujących Polskość w najczystszej postaci. Akcję wspiera Para Prezydencka.
W ramach akcji prosimy o przekazywanie darów serca dla uczniów polskich szkół na Litwie. Mogą to być własnoręcznie wykonane podarki, przybory szkolne, gry, puzzle, malowanki, słodycze z długą datą przydatności, drobne upominki. Zbiórka trwa do końca lutego 2020, potem spakowane podarki zostaną przewiezione do punktu odbioru w Szczecinie a następnie dostarczone pod wskazany adres na Litwie (w pierwszej turze akcji wytypowaliśmy dwie polskie szkoły: Szkoła Podstawowa w Piekieliszkach oraz Szkoła Specjalna w Solecznikach). Wszelkie podarki można przynosić do koordynatorów szkolnych- J.Paś i N.Domaradzkiej oraz sekretariatu szkoły. Będziemy wdzięczni wszystkim, którzy przyłączą się do naszych działań.

 

Dodaj komentarz