11 listopada można obchodzić na różne sposoby. Nasza redakcja proponuje aby osoby znane z udziału w życiu społecznym podzieliły się swoimi poglądami na ten temat.

Kolejną osobą która zechciał zabrać głos się w temacie refleksji nad Świętem Niepodległości  jest Pani Lila Ławicka – Wójta Gminy Przybiernów:

11 listopada to jedna z ważniejszych dat w historii Polski.

To święto skłania nas do wspomnień związanych z trudnymi czasami zaborów oraz przypomina drogę jaką musieliśmy pokonać aby po 123 latach zdobyć upragnioną wolność i niepodległość.

W tym szczególnym czasie  rodzi się  również wiele refleksji. Czy potrafimy dobrze wykorzystywać i zagospodarować wolność? Czy umiemy się z niej cieszyć? Czy należycie ją pielęgnujemy i doceniamy? Czym dla nas jest jedność i patriotyzm?

Obecne czasy w sposób szczególny powinny nas skłaniać aby pamiętać, że wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba o nią zabiegać i dbać. Warto pamiętać, że wolność to nie tylko wolność od naszych ograniczeń i naszych słabości, ale to również wolność do dobrych wyborów, do odważnych decyzji i do czynienia tego świata lepszym.

Lila Ławicka – Wójta Gminy Przybiernów

Łukasz Szeląg o 11 Listopada

Dodaj komentarz