Wiosna to wspaniały czas…. Rozkwitają rośliny, słońce przyjemnie świeci, a zwierzęta budzą się z zimowego snu.  Warto odwiedzić jeden z najcenniejszych obiektów przyrodniczych w Polsce. Już w najbliższą niedzielę Otwarcie Sezonu Ogrodów w Przelewicach. (10 kwietnia 2022 r. o godz. 11:00)
W programie:
Warsztaty prowadzone przez pracowników i studentów ZUT w Szczecinie.
Dowiemy się jak wykorzystać zasoby energetyczne Ziemi:
 – algi w pigułce,
– fotobioreaktory z mikroglonami, próbki biomasy – biopaliwy produkowane z biomasy mikroglonów.
– Wystawa bezkręgowców : patyczaki, modliszki, wije, pająki, straszyki, ślimaki, liściec  Motyle: Caligo Memnon, Morpho peleides.
Stanowisko z kamerą termowizyjną, czyli jak zobaczyć coś co dla ludzkiego oka jest niewidoczne… – wymienia animatorka Ogrodu w Przelewicach Kamila Bednarska.
Pasjonaci natury będą mogli dojść zakup roślin kwitnących. W ogrodzie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. W tym dni odbędzie się również kiermasz lokalnych rękodzielników i producentów.
Po spacerze w ogrodzie warto spróbować dań serwowanych przez restaurację. Lokal prowadzi stowarzyszenie “SOS dla rodziny” w Szczecinie. Jego aktywność w zakresie wsparcia osób wykluczonych była wielokrotnie doceniana przez instytucje samorządowe i rządowe.
– Po długim spacerze na gości czekają potrawy przygotowane na produktach  lokalnych dostawców z Pomorza Zachodniego – szef kuchni restauracji w ogrodzie w Przelewicach Grzegorz Gliszczyński.
Do dyspozycji gości: możliwość zakwaterowania w XIX w. pałacu (pokoje 2-3 os. z łazienką i ogólnodostępną kuchnią) , bezpłatny parking, restauracja, teren piknikowy i miejsca na ognisko.
Do udziału w wydarzenia upoważnia bilet wstępu do ogrodu.

Czas na dobry obiad w pięknej scenerii – Turystycznie z Goleniów.Net

(red.)

Dodaj komentarz