LIST DO REDAKCJI -Co robi Powiat i PCPR w sprawie uchodźców?

Nawiązując do Państwa artykułu „Starostwo nie ma sztabu kryzysowego” i zawartej w nim tezy, że Starostwo jest chyba tylko po to aby generować koszt dla podatników, chciałabym wrzucić kolejny kamyczek do ich ogródka.

Wszyscy obecnie wiem jaka panuje sytuacja w związku z wojną Ukrainą. Odkładając na bok moje sympatie i antypatie muszę przyznać, że Gmina Goleniów stanęła na wysokości zadania (łatwo jest sprawdzić jak wygląda sprawa w innych gminach naszego powiatu). Dużą prace wykonują urzędnicy magistratu, pracownicy TBS oraz pracownicy opieki społecznej (jeśli ktoś nie wierzy mediom społecznościowym niech przejdzie się na halę OSiR i sprawdzi jak tam to wygląda i jak ludzie tam się poświęcają drugiemu człowiekowi). W związku w mojej głowie urodziło się pytanie a co w związku z tym kryzysem robi Starostwo z funkcjonującym w jego ramach Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, które zgodnie z ustawami i rozporządzeniami powinno udzielać pomocy uchodźcom takiej jak np.:

·        Pomoc integracyjna jest realizowana w ramach indywidualnego programu integracji, uzgodnionego między powiatowym centrum pomocy rodzinie a uchodźcą – opracowanie indywidulanych programów integracji.

·        pomocy w uzyskaniu mieszkania, w tym w miarę możliwości w mieszkaniu chronionym,

·        innych uzgodnionych z uchodźcą działań wynikających z indywidualnej sytuacji życiowej uchodźcy,

Prawie każdy PCPR ma tu u siebie na stronie internetowej takie informacje tylko nie ten funkcjonujący w ramach naszego powiatu, ostatnia informacja z mediów społecznościowych PCPR jest z dnia 7 stycznia z informacją o … o dniu wolnym od pracy. Czemu kolejny raz gmina przejmuje obowiązki Starostwa? Ile PCPR w Goleniowie opracował indywidualnych programów integracji? Jak Starostwo i PCPR angażują się w obecną sytuację (jaka forma pomocy)? Może Państwu uda się uzyskać więcej informacji w tej materii.

Z poważaniem czytelniczka z Goleniowa.

P.S. z prywatnych względów nie chcę udostępniać swoich danych, proszę o wyrozumiałość.

 

 

Strona Starostwa

 

TREŚĆ LISTU PUBLIKUJEMY BEZ KOREKTY

Dane osobowe osoby piszącej do wiadomości redakcji. Wyrażane w Listach poglądy nie są poglądami przedstawianymi przez redakcję, a jedynie przez piszącego autora, tym samym nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

(red.)

 

Poprzedni List do redakcji

https://goleniow.net/2022/02/20/sm-osada-list-do-redakcji/

 

 

 

 

Dodaj komentarz