Wandale w akcji – Straż Miejska i Policja śpi?

Na przestrzeni kilku lat wielokrotnie pisaliśmy o bandzie wandali niszczących nasze miasto tzw sprajami. Ich wyczyny nie mają nic wspólnego ze sztuką. Straty właścicieli elewacji, gminy już idą w dziesiątki tysięcy złotych. Zniszczone elewacje, witryny sklepów , mała architektura miejska i duża, kosze na śmieci itd..

W ostatnim czasie sztuka ta nabrała  swojej intensywności.  Masa zniszczeń jest dokonywana w zasięgu kamer miejskich jak np na Turzynku. Winnych brak. A raczej jak się wydaje, nie ma chęci ich złapania, bo po to aby sprawców ująć trzeba tego chcieć, a nie tylko zasłaniać oczy i jak się wydaje problemu nie widzieć. Może i są sprawy dla służb ważniejsze niż jakieś tam bazgroły , tylko nie wtedy kiedy straty idą w dziesiątki tysięcy.  Niby tej patologi nie ma , a obrazują ją  wykonane przez nas zdjęcia. Na fotografiach widać tylko mały wycinek zniszczeń. Na wielu z nich, nawet laik jest w stanie zauważyć charakterystyczne elementy bazgrołów , jak się wydaje robione ręką tych samych sprawców. Ewidentnie kpią sobie, ze służb co uwidaczniają przez Nich robione charakterystyczne podpisy pod gryzmołami.

 

Dwa lata temu pisałem to sprawie tak :

Kolejny raz opisywani przez nasz portal wandale niszczący elewacje za pomocą farb w spraju zaatakowali Goleniów.
Tym razem ofiarą padł nowo oddany do użytku Most na Ulicy Andersa. Jego dwa przyczółki skutecznie zostały pobazgrane, w tym hasłami wulgarnymi. Kolejny raz widać, że to dzieło tego lub tych samych sprawców, którzy non stop niszczą goleniowskie elewacje. Mimo kamer miejskich mimo chodzących na ulicach  przechodniów nie ujęto do tej pory sprawców. Wandale widocznie doskonale wiedzą, że straży miejskiej w nocy próżno szukać w mieście, A patrole Policji poruszający się radiowozami nie są w stanie usłyszeć ich nocnych harców przez szyby i co chwile dają o sobie znać. Jak długo wandale ci będą grasować w mieście, czas pokaże. A tymczasem kolejne elewacje, a szczególnie te nowo odnowione ulegają niszczeniu.
Podatnicy ponownie zapłacą za nieudolność służb.
Komendancie POLICJI – Komendancie STRAŻY MIEJSKIEJ nie wstyd wam?
Andrzej Bugajski
Wcześniejsze artykuły w tej sprawie

Dodaj komentarz