Uniwersytet Szczeciński zaprasza maturzystów i studentów na konsultacje z doradcami zawodowymi

Informacje. Konsultacje. Doradztwo. To kolejna inicjatywa Uniwersytetu Szczecińskiego, która ma na celu wsparcie zarówno maturzystów planujących dalszą ścieżkę edukacyjną, jak i studentów, którzy rozmyślają nad zmianą kierunku lub kontynuacją kariery edukacyjnej.

Spotkania z doradcami stanowią pomoc dla wszystkich, którzy wciąż nie mają jasno sprecyzowanych planów na przyszłość, stoją przed wyborem kierunku studiów lub szukają potwierdzenia co do podjętych decyzji edukacyjnych i zawodowych. Doradca zawodowy dokona diagnozy potencjału, pomoże w określeniu mocnych stron oraz predyspozycji zawodowych.

Natomiast rozmowa z doradcą edukacyjnym to okazja do poznania wymagań, procesu rekrutacji oraz kierunków studiów i specjalności jakie oferuje Uniwersytet Szczeciński.

A co mają do powiedzenia ci, którzy mieli okazję spotkać się z doradcą zawodowym na Uniwersytecie Szczecińskim?

  • „Serdecznie polecam spotkanie z doradcą zawodowym! Na pierwszym spotkaniu dostałam specjalny kod, aby wykonać test predyspozycji zawodowych. Wyniki otrzymałam na kolejnym spotkaniu. Opisały one mnie w 100%. To co lubię, czego nie lubię. Wszystko się zgadzało. Teraz po tych spotkaniach jestem już pewna swoich decyzji, których przed spotkaniem się obawiałam. Wszystkim, którzy się wahają polecam spotkać się z doradcą i rozwiać swoje wątpliwości”.
  • „Decyzja o spotkaniu z doradcą zawodowym była bardzo dobrym pomysłem. Mogłam dowiedzieć się w jakich obszarach będzie mi się najlepiej pracowało i poruszało w moim życiu zawodowym. Jest to super pomysł dla osób, które jeszcze poszukują swojej drogi i nie wiedzą do końca, gdzie widzą się za 5 lat. Doradca zawodowy pomógł mi ukierunkować się w tym, co chcę robić. 30 minut rozmowy z kimś doświadczonym daje więcej niż myślenie i błądzenie po pomysłach, które codziennie rodzą się w naszych głowach. Warto skorzystać pomocy, którą mamy podaną na tacy”.

Podobnych opinii jest znacznie więcej, dlatego zachęcamy do skorzystania z darmowych konsultacji.

Wiedza i doświadczenie doradców Uniwersytetu Szczecińskiego sprawią, że wybory dotyczące najbliższej przyszłości staną się łatwiejsze.

Konsultacje rozpoczną się 17 maja i potrwają do końca czerwca 2021 roku.

Więcej informacji na stronie doradztwo.usz.edu.pl

Dodaj komentarz