Starego nie ma – z nowym gmina się nie spieszy

Budowa nowego Dworca Kolejowego ciągnie się jak flaki z olejem, a tymczasem PKP buduje za własne pieniądze nowy dworzec za nowym dworcem. W konstrukcji modułowej powstają nowe piękne obiekty, jak również PKP S.A. remontuje stare nadające się do rewitalizacji.

W konstrukcji modułowej powstało kilkanaście dworców za kwoty od 3,4 miliona zł brutto do około 12 milionów w zależności od kubatury. Nowy dworzec w Nowym Tomyślu to koszt około 4,8 miliona brutto.

 

Nowy Tomyśl

 

Nowe dworce w miejscowości Pobiedziska Letnisko oraz Biskupice Wielkopolskie to odpowiednio koszt prawie 4,7 mln złotych oraz 4,5 mln złotych. Wykonawcą inwestycji, realizowanych w formule „Projektuj i buduj”, było konsorcjum firm Heli Factor sp. z o.o. i Merx sp. z o.o.

Pobiedziska Letnisko
Pobiedziska Letnisko

 

Budowa takiego dworca trwa około kilku miesięcy wraz z infrastrukturą . Budowany dworzec w Goleniowie ma kosztować NAS mieszkańców ponad 20 milionów, mimo budowy w formule „Projektuj i buduj”, terminu końca budowy  nie widać.  Powoli inwestycja staje się pośmiewiskiem w oczach Goleniowian, a wraz z nią jej propagator czyli Burmistrz Robert Krupowicz.

Jak długo jeszcze przyjdzie nam poczekać na koniec budowy czas pokaże. Poniżej przypominamy jak wyglądał poprzedni wybudowany w 1973 dworzec,  tuż przez wyburzeniem 1 października 2020 oraz na jakim etapie jest obecna budowa, w prawie rok od rozpoczęcia.

 

Podobny artykuł

Inwestycje PKP S.A.

Andrzej Bugajski

Foto PKP S.A. / GN / Marinero

 

Dodaj komentarz