Lucyna Skałecka – Włodarczyk zrobiła Ludzi i Radnych w konia – tak najkrócej i najskuteczniej można podsumować wyczyn tej Pani – powiedział jeden z mieszkańców miejscowości Budno na roboczym spotkaniu dotyczącym budowy spalarni opon w jego wsi.

Przybliżymy Państwu kulisy całego ” spektaklu”, gdyż nasza redaktorka Pani Kamila Piwowarska uczestniczy w proteście od samego początku.

Pani Kamilo, proszę nam powiedzieć o co chodzi ?

Panie Redaktorze ja krótko, zwięźle i na temat – jak zawsze. Dnia 25.08,2021r., w świetlicy wiejskiej w Budnie odbyło się spotkanie w sprawie protestu mającego na celu zablokować inwestycję budowy ” Fabryki pirolizy opon” czyli mówiąc potocznie spalarni opon.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Sołtys Budna, Sołtysi pobliskich wsi, przedstawiciele mieszkańców oraz Pan Radny Robert Kuszyński i Pani Radna Lucyna Skałecka – Włodarczyk.

Po analizach oraz rozmowach wszyscy jednomyślnie zdecydowaliśmy, iż najrozsądniejszym ba jedynym skutecznym narzędziem, które jesteśmy w stanie wykorzystać aby zablokować inwestycję jest opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Budno.  Aby taki plan stworzyć potrzebna jest uchwała Rady Miejskiej i oczywiście minimum 11 głosów Radnych za jej wprowadzeniem.

Pani Skałecka – Włodarczyk zobligowała się, iż taki projekt uchwały przygotuje i wprowadzi na sesję dnia 02.09.2021r. Wiemy z relacji Radnego Kuszyńskiego oraz Radnego Różańskiego, iż taki projekt został opracowany i podpisany przez odpowiednią ilość Radnych aby mógł zostać wprowadzony na sesję.

Dlaczego Pani Skałecka – Włodarczyk tego nie zrobiła wbrew swoim obietnicom ? Otóż Szanowni Państwo Pani Skałecka – Włodarczyk przed sesją miała przyjemność rozmawiać z Panem Burmistrzem Robertem Krupowiczem o w/w sprawie. Co było treścią rozmowy nie wiemy. Wiemy natomiast jedno; mimo ustaleń i woli,  zarówno mieszkańców jak i Radnych, Pani Skałecka – Włodarczyk nie wprowadziła projektu uchwały na sesji dnia 02.09.2021r. jak obiecała.

Powiemy więcej na spotkaniu dnia 25.08.21r. to z jej ust padły słowa: ” … proszę Państwa jeśli nie zrobimy tego na tej sesji to będziemy bez szans w walce z inwestorem. To musi teraz przejść  …”

Co wydarzyło się podczas rozmowy Burmistrz – Włodaczyk ? Dlaczego od całej sprawy został odsunięty Radny Kuszyński ?

Być może dlatego, że cala inwestycja ma powstać przy cichym przyzwoleniu naszych włodarzy … ?

Tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić jednoznacznie. Jednak każdy zdrowo myślący człowiek poczuje, że coś w tym śmierdzi i nie są to bynajmniej goleniowskie śmieci walające się po całym mieście.

 

(red.)

 

Dodaj komentarz