Pan Radny Kuszyński kolejny raz, na swoim profilu Facebookowym, podejmuje temat budowy chodnika w Kliniskach Wielkich.

Kliniska, Pucice, Załom. Sezon 2022 uważam za otwarty. Masakra. Kierowcy stoją w wielokilometrowych korkach a piesi ….. czy nadal zarządca drogi uważa że chodniki są w tym miejscu niepotrzebne ? Według google maps obecnie z Klinisk do Szczecina najszybciej przez Lubczynę
Sprawa znana nie od dziś …
Jak mówi  inicjator akcji „NIEBEZPIECZNA DROGA – Mamy dość czekania, żądamy wykonania Pan Radny Robert Kuszyński w wywiadzie dla Portal24–  poczyniono konkretne rozmowy w w/w sprawie z władzami Gminy Goleniów.  Gminę Goleniów w rozmowach reprezentował vice Burmistrz Tomasz Banach.
Niestety,  jak wiemy z rozmów pomiędzy Komitetem, a Gminą nie pozostało nic. Komitet, łącznie z liderem, nie został nawet zaproszony na spotkanie, które Burmistrz Banach odbył z sołtysami wsi właśnie w tej sprawie całkiem niedawno. Oznacza to, iż ani Radnego Kuszyńskiego ani Komitetu nikt poważnie nie traktuje.
Radny straszy blokadą dróg

Zapytany o to, czy na temat budowy chodników w miejscowości Kliniska Wielkie były rozmowy z zarządcą drogi –  Panem Starostą Tomaszem Stanisławskim, odpowiedział:

Starosta obudzi się w maju, jak zaczniemy regularne, weekendowe blokady dróg

Pytamy więc o co chodzi ? Czy nie warto najpierw poszukać rozwiązania ?

Dlaczego Radny nie chce kompromisu i woli poczekać z problemem aż do maja 2022 ?

Czy komuś zależy na tym, aby odegrać zwykły teatr kosztem szczerze zaangażowanych w problem mieszkańców. Bez rozmów na szczeblu Starostwo – Gmina i tak nic nie zostanie zdrobnione. Może jedynie dojść do eskalacji konfliktu. Nikt bowiem nie lubi być atakowany i podejmować decyzji pod presją wycelowanej w niego odbezpieczonej broni – bo tak można potraktować blokady ważnej drogi.

 

* Źródło Info oraz foto – kliknij tutaj
(red.)

Dodaj komentarz