Czy w Szkole w Kliniskach Łamane Jest Prawo ?

Ostatnio poruszaliśmy kontrowersyjny zapis w umowie dotyczącej żywienia dzieci w Przedszkolu Tęczowa Kraina w Goleniowie. Przypominajmy, iż chodziło o odpisy za nieskonsumowanie posiłku możliwe dopiero po 7 dniach roboczych nieobecności dziecka.

Natychmiast odezwali się do nas rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kliniskach Wielkich, którzy opowiedzieli o procederze mającym miejsce u nich. Otóż w stołówce placówki w ogóle nie ma mowy o odpisie za nieskonsumowany posiłek bez względu czy rodzic nieobecność zgłasza czy nie. Przedsiębiorca stwierdził, że albo rodzic wykupuje obiady na cały miesiąc i przystaje na warunki albo nie.

Dlaczego dochodzi do tak absurdalnych sytuacji w szkołach publicznych naszej Gminy ? Dlaczego Dyrektorzy nie nadzorują tego procederu ? Naszym zdaniem jest to jawne działanie na niekorzyść dziecka oraz rodzica w przedmiocie łamania praw konsumenta. Ze względu na konieczność zbadania sprawy, jako redakcja, w najbliższy poniedziałek wystąpimy do Pani Dyrektor Szkoły o zajęcie oficjalnego stanowiska w sprawie.

(red.)

 

Dodaj komentarz