16 latek, który wraz z kolegą ukradł na terenie galerii słodycze i uderzył ochroniarza próbującego go zatrzymać odpowie przed Sądem Rodzinnymi Nieletnich za kradzież rozbójniczą. Policjanci ustalają dane drugiego ze sprawców.

Do tego zdarzenia doszło w jednej ze szczecińskich galerii. Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KMP w Szczecinie, którzy byli na terenie galerii usłyszeli wołanie o pomoc pracownika ochrony, który zauważył młodzieńców kradnących słodycze na jednym ze stanowisk. Ochroniarz chciał ich zatrzymać jednak jeden z chłopaków zaczął się szarpać i wówczas młodzieniec zaczął uderzać go pięściami w brzuch i głowę. W czasie ucieczki 16 latek odrzucił część skradzionego wcześniej towaru. Drugi z młodzieńców uciekł.

Policjanci pobiegli za nastolatkiem i po chwili zatrzymali go. Jak się okazało 16 letni obcokrajowiec miał przy sobie inny towar, który ukradł wcześniej w markecie wraz z kolegą. O tym fakcie poinformowano mamę chłopca, która po wykonanych przez mundurowych czynnościach odebrała syna z Komisariatu.

Funkcjonariusze ustalają teraz dane drugiego sprawcy czynu karalnego. Nastolatkowie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za kradzież rozbójniczą.

ZKS KMP

Prokurator – Podszywał się pod policjanta – posiedzi

Dodaj komentarz