Sprawca m.in. przemocy stanie przed sądem.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego m.in. o to, że: w okresie od 1 lutego 2021 r. do 20 lutego 2021 r. na terenie powiatu goleniowskiego uporczywie nękał pokrzywdzoną, w ten sposób, że m.in. wysyłał wiadomości tekstowe sms inicjował połączenia telefoniczne, kontrolował, sprawdzał zawartość telefonu, a także groził użyciem wobec niej przemocy, zniszczeniem mienia oraz pozbawieniem życia tj. o czyn z art. 190 a § 1 kk i inne.

 

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono uporczywe nękanie pokrzywdzonej, z którą mieszkał. Do tych zachowań doszło gdy kobieta kategorycznie odmówiła tworzenia z nim związku. Wówczas zaczął przejawiać wobec niej zachowywania agresywnie. Mężczyzna wielokrotnie wszczynał awantury, również będąc pod wpływem alkoholu, podczas których ubliżał oraz poniżał pokrzywdzoną. Nadto nachodził ją , śledził a także sprawdzał zawartość należącego do niej telefonu komórkowego. Próbując namówić do pozostania w związku wielokrotnie, o różnych porach dnia i nocy, próbował nawiązać z nią kontakt poprzez połączenia głosowe, jak również wysyłając wiadomości tekstowe zawierające treści wulgarne i obraźliwe.

Mężczyzna groził także pokrzywdzonej spaleniem samochodu, uszkodzeniem ciała oraz pozbawieniem życia jej oraz siostrze.  Dodatkowo groził pomówieniem za pośrednictwem środków masowego przekazu o zachowania, które mogłyby ją poniżyć w opinii publicznej.

Ustalono także, że w lutym 2021r. za pośrednictwem komunikatora internetowego celem wymuszenia na pokrzywdzonej by odstąpiła od zawiadomienia organów ścigania o przestępstwie  groził jej uszkodzeniem ciała.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 27) był w przeszłości karany sądownie. Mężczyzna jedynie częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m. in. na podstawie art. 190a  § 1 kk  grozi kara pozbawienia wolności od  miesięcy do lat 8. 

Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Dodaj komentarz