Goleniowscy Policjanci namierzyli plantację marihuany

Działania goleniowskich policjantów doprowadziły do likwidacji plantacji konopi indyjskich. Zatrzymanych zostało dwóch braci, którzy w pomieszczeniu gospodarczym przyległym do ich domu wyhodowali 26 krzewów konopi. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzn dozór Policji. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie na podstawie własnych ustaleń namierzyli i zlikwidowali plantację konopi indyjskich jaka mieściła się w jednym z jednorodzinnych domków w powiecie goleniowskim. Mundurowi podczas przeszukania domu i przyległych do niego pomieszczeń gospodarczych ujawnili 26 krzewów konopi oraz 2,68 gram marihuany. Ponadto ujawniono sprzęt służący do przetwarzania środków odurzających. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch mieszkańców naszego powiatu.

Na podstawie zebranych przez goleniowskich policjantów materiałów Prokuratura Rejonowa w Goleniowie zastosowała wobec braci dozór Policji. Uprawa konopi innych niż włókniste, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków, jest prawnie karana.

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz